banner461
banner195

Lara Koleji Öğrencileri Kitap Okuma Yarışmasında 26 Derece Aldı

Anadolu Eğitimciler Federasyonu ve Marmara Eğitimciler Derneği tarafından düzenlenen Türkiye Geneli 'Kitap Okuyan Bilir' adlı kitap yarışmasında Lara Koleji’nde 26 öğrenci dereceye girerek büyük bir başarı sağladı.

Lara Koleji Öğrencileri Kitap Okuma Yarışmasında 26 Derece Aldı
06 Ocak 2015 Salı 15:10

banner143
banner134

 Anadolu Eğitimciler Federasyonu ve Marmara Eğitimciler Derneği tarafından düzenlenen Türkiye Geneli 'Kitap Okuyan Bilir' adlı kitap yarışmasında Lara Koleji’nde 26 öğrenci dereceye girerek büyük bir başarı sağladı. Türkiye geneli düzenlenen kitap okuma yarışmasına Lara Koleji öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere tablet bilgisayar, bisiklet, zeka oyunu, kol saati ve kitap hediye edildi. Sınavda birinci olanlara tablet hediye edilirken, ikincilere bisiklet üçüncülere ise zeka oyunları hediye edildi. Lara Koleji’nde okuyan 26 öğrenciye ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi. Lara Koleji öğrencileri yarışmanın ikincisine de katılacakları belirttiler.

Okul müdürü Ulaş İnönü İlkokul 2. sınıftan lise son sınıflara kadar 6 farklı kategoride gerçekleştirilen kitap okuma yarışmasına toplamda Nevşehir’de toplam 60 öğrenciye hediyeler verildi. Kitap okumanın faydalarını ve çok önemli olduğunu belirten İnönü " Konu kitap olunca kitabın, öğrenmenin ve öğretmenin önemine değinmek gerekiyor. Okuma, öğrenme ve öğretme ucu gökler ötesine uzanan iki yüce vazifedir. Cenâb-ı hâk “ ‘Oku’ emriyle hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu ve hiç görenle görmeyen bir olur mu? ” ayetlerinde bilenlerin üstünlüğüne değinmiştir. İşte bu nedenle, görmeyen değil gören gözlerden olmak için, bilenlerden olmak için, hayatı daha iyi tanıyabilmek için, ahlaklı ve erdemli insanlar olmak için, gerçekle yalanı ayırt edebilmek için okumalıyız. Bu düşüncelerle yola çıkarak biricik evlatlarımıza, geleceğimiz olan yavrularımızın gören gözler olmaları için, okumayı, okutmayı ve kitabı sevdirmek istiyoruz ” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kara kızın yanındaki - 4 yıl önce
ya ben iyi çıkmısımda bi full yapamadım