banner461
banner195

Lara Koleji Öğrencilerinden Kardeşlik Aşuresine Destek

Nevşehir Özel Lara Koleji öğrenci ve velileri okulda hazırlanan 2000 kişilik aşure kazanına malzeme göndererek katkıda bulundular.

Lara Koleji Öğrencilerinden Kardeşlik Aşuresine Destek
13 Kasım 2013 Çarşamba 21:42

banner143
banner134

 Okulda yapılarak Nevşehir’de dağıtılacak olan “Kardeşlik Aşuresine ” velilerin ve öğrencilerin ilgisi büyük oldu. Öğrenciler evlerinden getirdikleri fındık, nohut, kuru üzüm, kayısı, nar gibi aşurelik malzemeleri okul aşçısına teslim ettiler.

Okul yemekhanesinde pişirilecek  2000 kişilik kardeşlik aşuresi yine öğrenciler tarafından  Nevşehir’de devlet hastanesinde ve hükümet konağında vatandaşlara ikram edilecek. Özel Lara Koleji müdürü Ulaş İnönü “Okul olarak öğrencilerimize milli ve manevi değerleri kazandırmak istiyoruz. Bu yıl kaynatacağımız  aşure kazanında da herkesin katkısı olmasını arzu ettik. Herkes evinde aşure pişiremeyebilir ama okulumuzda kaynayan kazana destek verebilir düşüncesinden yola çıktık. Bilindiği üzere aşure gününde pişirilmesi ve dağıtılması adet haline gelen aşure tatlısı   kaynaşmaya, birleşmeye bir sebeptir. Sevginin ifadesi, bolluğun, bereketin simgesi olarak o günde aşure tatlısının pişirilip dağıtılması çok güzel bir gelenektir. Zira insanların kaynaşmasını, birliğini, kardeşliğini sağlayan her şey güzeldir. Zaten onlarca hububatın kaynaşmasıyla oluşan aşure tatlısı, kaynaşmanın ve kardeşliğin simgesi olmuştur. O halde toplumun kaynaşmasına ve birleşmesine katkı sağlayan her şey bizim değerlidir” şeklinde konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.