banner461
banner195

Lara Koleji Öğrencilerine Aşure İkramı Yapıldı

Özel Lara Koleji öğrencilerine aşure günü nedeniyle öğle yemeğinde aşure tatlısı ikram edildi.

Lara Koleji Öğrencilerine Aşure İkramı Yapıldı
05 Kasım 2014 Çarşamba 09:19

banner143
banner134

 Özel Lara Koleji öğrencilerine aşure günü nedeniyle öğle yemeğinde aşure tatlısı  ikram edildi. Öğrenciler tarafından oldukça beğenilen aşure tatlısının dağıtımıyla alakalı okul idarecilerinden müdür yardımcısı Battal Evren " okulumuzda her biri ayrı bir dünya ,ayrı bir karakter olan altı yüzden fazla öğrencimiz var. Eğitim sistemi olarak bu farklılıkları göz önünde tutarak okul olarak bir bütün gibi  hareket etme gayret ve hedefindeyiz. Toplum içinde sen ve ben yerine biz demesini bilen bireyler yetiştiriyoruz.

 Aşure tatlısı içinde bir çok farklı yiyecek barındırıyor fakat beraberce piştikten  sonra tek bir yiyecek olarak ortaya çıkıyor. Makro planda insan olarak olgunlaşıp piştiğimiz ülkemizde mikro planda ayrı ayrı karakterlerimizin bir ortak gayeye kilitlendiği okulumuzda maddi ve manevi ilerlemeyi hedefliyoruz.

Ayrıca aşure gününde islam tarihinde meydana gelen 10 büyük olay da din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinde öğrencilerimizle paylaşılıyor" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sevban - 4 yıl önce
lara koleji nı duyunca beddua geliyor aklıma ne günlere kaldık yarabbi
Avatar
lara li mine - 4 yıl önce
Lara deyince kıskançlık tan ne yapacağınızı şaşırıyorsunuz. Biz orda beddua değil sevgiyi saygıyı öğreniyoruz. At gözlük lerinizi çıkarıp uğrarsaniz belki sizde birseyler öğrenebilirsiniz.
Avatar
muzaffer-57@hotmail.com - 4 yıl önce
lara koleji̇'nde beddua olmaz.bu kadar mezun öğrenci̇si̇ var hangi̇ bi̇ri̇ne beddua öğreti̇lmi̇ş. ama bi̇ze hep mi̇lli̇ ve manevi̇ değerlere saygi öğreti̇ldi̇