banner461
banner195

Lara Koleji Uzayı Öğrencilerin Ayağına Getirdi

İlköğretim okulları için özel tasarlanmış filmlerle simülasyon şeklinde gösterime sunulan "Uzay Çadırı" Lara Koleji’ne kuruldu.

Lara Koleji Uzayı Öğrencilerin Ayağına Getirdi
20 Şubat 2013 Çarşamba 16:54

banner143
banner134

 Özel Lara Koleji’nde iki gün boyunca  kurulu olan uzay çadırı öğrencilerden büyük ilgi gördü.  Karanlık ortam oluşturulan çadırın tavanına yansıtılan görüntüleri öğrenciler izleyerek uzay ortamını görme fırsatı buldular. Bütün gezegenleri, çeşitli gök cisimlerini ve onların uzay boşluğundaki hareketlerini anlatan uzay çadırındaki simülasyon gösterisi öğrencilere keyifli anlar yaşattı.

Planetaryum olarak adlandırılan bu sistem Japonya , Almanya' ve Amerika gibi ülkelerde yıllardır  kullanılıyor. Uzay çadırı  öğrencilere gökyüzünü ve uzayı tanıtmak, gezegenlerin ve uzayın oluşumunu görsel olarak anlatmak, merak uyandırmak ve araştırmayı teşvik etmek için kullanılıyor. Lara Koleji’nde  iki gün boyunca kurulu olan çadırı anasınıfından 8. sınıfa kadar tüm öğrenciler ziyaret etti.

Özel Lara Koleji müdürü Ulaş İnönü ; "Bütün öğrencilerimiz planetaryum adı verilen uzay çadırında gezegenleri ve gökcisimlerini özellikleriyle birlikte yakından tanıma fırsatı buldular. Öğrencilerimizin uzayla ilgili bilgilerini artırmak ve onlarda merak uyandırabilmek için yapılan bu faaliyetimizin faydalı olduğunu umuyorum. Öğrencilerimize bilgileri öğretirken aynı zamanda onları eğlendirmeyi de unutmuyoruz " dedi .


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.