banner461
banner195

Lara Koleji Velilerini Seminerle Bir Araya Getirdi

Nevşehir Özel Lara Koleji Anne – Baba Okulu seminerlerine devam ediyor.

Lara Koleji Velilerini Seminerle Bir Araya Getirdi
15 Aralık 2012 Cumartesi 12:01

banner143
banner134

 . Bu doğrultuda  öğrenci ve velilerine Prizma Eğitim ve Danışmanlık firması tarafından uygulanan Benego Kişilik testleri yaptırıldı ve bilgilendirme semineri verildi. Test raporlarının veli ve öğrencilere dağıtımı nedeniyle düzenlenen “ Kişilik Tipleri ve Kişilik Gelişimi ” konulu seminer de Dr. Halil İbrahim Erden velilere hitap etti. Katılımın oldukça yoğun olduğu seminer ilgiyle takip edildi.

Dr. Halil İbrahim Erden seminerde “Anne-babaların kendi kişilik özellikleri ve çocuklarının kişilik özellikleri hakkında bilgi sahibi olmaları, çocuklarına öğrenim hayatı boyunca daha iyi yardımcı olabilmelerini sağlamaktadır. İnsan hayatında dışa dönük ve içe dönük insanların özellikleri, kişilik özellikleri, problemlerin giderilme metotları, izlenmesi gereken yolların bilinmesi gerekir.” şeklinde konuştu. İnsan yaşadığı hayatta sevgiyi, mutluluğu, barışı, huzuru, hoşgörüyü nasıl kazanabilir, çevresine bunu nasıl yaşatabilir? sorularına seminer sayesinde cevap verildi. Özellikle eğitimde kişilik tiplerinin ne kadar önemli olduğu vurgulandı.  

Okul müdürü Ulaş İnönü “Özel Lara Koleji olarak öğrencilerimize eğitim-öğretim hizmeti götürmenin yanında, düzenlediğimiz Anne-Baba Okulları, Veli Kitap okuma kampanyaları ve bilgilendirme seminerleri ile öğrenci velilerimize de sosyal ve kültürel etkinliler düzenliyoruz. Bu seminere katılan velilerimize de ilgilerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Ayrıca yoğun iş temposuna rağmen bizleri kırmayarak gelen Dr. Halil İbrahim Erden’e beye de teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. Seminer sonunda Nevşehir Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Doğan tarafından Dr. Halil İbrahim Erden’e Nevşehir’e özgü  bir hediye takdim edildi. Velilerle seminer bitiminde sohbet eden Erden kitaplarını imzalamayı da ihmal etmedi.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
HÜSAMETTİN ÇİM - 5 yıl önce
ali doğan bey mutlaka yer aliyor.maşallah.diğer okullara neden gitmiyor?