banner461
banner195

Lara Kolejinde 400 Öğrenci Yeni Yıla Melodika Çalarak Girdi

Özel Nevşehir Lara Koleji’nde okuyan 400 öğrenci yeni yıla melodika çalarak girdiler.

Lara Kolejinde 400 Öğrenci Yeni Yıla Melodika Çalarak Girdi
31 Aralık 2014 Çarşamba 16:24

banner143
banner134

 LARA KOLEJİNDE  400 ÖĞRENCİ YENİ YILA MELODİKA ÇALARAK GİRDİ

Özel Nevşehir Lara Koleji’nde okuyan 400 öğrenci yeni yıla melodika çalarak girdiler. 2014 yılının son gününde Neşeye Şarkı ve Yeni Yıl parçasını melodikalarla çalan  öğrencilerin sevinçleri görülmeye değerdi. Müzik Öğretmeni Mehmet Katırcıoğlu  nezaretinde okulun halı sahasında toplanan 400 kişilik öğrenci grubu  başarılı bir gösteri sergilediler.

Aynı anda 400 öğrenci “Melodika” çaldı

400 öğrenci melodikayı aynı anda şaşırmadan çalmayı başarırken, öğrencilerin yeni hedefi Guinness rekorlar kitabına girmek. Yaklaşık 2 aylık bir çalışmanın ardından  öğrencilerin  halı sahada  toplanarak hep birlikte melodika çalmayı başarması izleyenleri şaşırttı. İlkokul ve ortaokuldan seçilen öğrencilerin kabiliyetleri büyük alkış aldı. Ayrıca yapılan etkinliğin yılın son gününe denk getirilmesi ve yeni yıl öncesi söylenen şarkıların sözleri ilginçti. Lara Koleji müzik öğretmeni Mehmet Katırcıoğlu “ Önce hayal ettik. Sonra da bu projeyi gerçekleştirdik. Çok mutluyum. 2.sınıftan 6. Sınıflara kadar 400 öğrencim çok kısa sürede bu güzel çalışmaya hazırlandılar. Amacımız hem öğrencilere müziği sevdirmek hem de bir enstrüman sevgisi ve bilgisi aşılamaktı. Bunu da gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyum. Tüm öğrencilerimi kutluyorum” diye konuştu. 

Okul müdürü Ulaş İnönü ise bu projenin başından beri destek verdiklerini belirterek “ Bir okul müdürünü en çok mutlu eden şey öğrencilerinin gözlerinin parladığını görmektir. Ben bu projede 400 öğrencimin gözlerindeki ışıltıyı gördüm. İnsanlar bilmeli ki eğitim sadece problemlerden ve test sorularından ibaret değildir. 2. Sınıftaki minik bir öğrencinin “Kardeş Olun Ey İnsanlar” çağrısını melodikayla yapabilmesi de eğitimin çok önemli bir parçasıdır. Bu güzel projeye imza atan öğretmenimizi ve öğrencilerimizi kutluyor, yeni yılın herkese huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Melodila - 3 yıl önce
Melodika 1.si
Avatar
ali uzun - 3 yıl önce
Tebrikler çok orjinal olmuş
Avatar
Nezahat yılman - 3 yıl önce
süper olmuş
Avatar
ali tarakcı - 3 yıl önce
Tebrik ediyorum orijinal olmuş.bende bu melodikalar ne işe yarayacak diyordum.