banner461
banner195

Lara Kolejinde Arabaşı Günleri

Lara Koleji velileri Arabaşı Gecesinde bir araya geldi.

Lara Kolejinde Arabaşı Günleri
11 Ocak 2014 Cumartesi 11:29

banner143
banner134

 Lara Koleji velileri Arabaşı Gecesinde bir araya geldi.

 Yozgat'ta soğuk kış aylarında gece sohbetlerinin ara yemeği olarak bilinen arabaşı Nevşehir’de de Lara Koleji’nde  veli etkinliklerindeki sohbet toplantılarında yerini almaya başladı. Uzun kış gecelerinde konuklara, içiniz ısınsın, açlığınız yatışsın, uykunuz açılsın denilerek ikram edilen, su ve unun karışımıyla yapılıp, çiğnemeden yutulan arabaşı geleneği veliler arasında tanışma ve kaynaşmanın artması için organize edilmeye başlandı. Nevşehir Lara Koleji tarafından iki yıldır düzenli olarak organize edilen Arabaşı geceleri yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Bay ve bayan velilere ayrı ayrı düzenlenen gecelerde veliler ilk defa arabaşından tadıyor ve sofra etrafında hoş sohbetler yapılıyor.
 
 Lara Koleji müdürü Ulaş İnönü  “ Öğrencileri geleceğe hazırlamak gibi kutsal bir görevi olan öğretmenler öğrencinin ailesi ile de çok yönlü iletişime geçmek durumundadır. Öğretmenler için nitelikli eğitimde aileler ile iletişim ve işbirliği çok önemli bir yer tutmaktadır. Öğretmen - aile işbirliği ile ailelerin okula ve eğitime karşı olumlu tutum takınmaları sağlanabilir. Bu amaçla veli toplantılarının yanında velilerimize yurt içi-yurt dışı gezileri, piknikler, çiğ köfte partileri, veli çayları ve voleybol turnuvaları düzenlemekteyiz. Soğuk kış günlerinde ise arabaşı gecelerini bir fırsat olarak görmekteyiz. Öğretmenlerimizle velilerimizi arabaşı gecelerinde buluşturarak velilerin öğretmenlerle daha sıcak bir atmosferde bir araya gelmesini sağlıyoruz” şeklinde konuştu


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kayserinindir arabaşı - 4 yıl önce
yozgat değil kayserinindir arabaşı.hatta geçen hafta polisevinde yahyalılılar arabaşı günü düzenledi.100 civarında katılımcı vardı.
Avatar
zor - 4 yıl önce
gerçekten ne yapılırsa yapılsın artık devletle karşı karşıyalar.işleri zor.arabaşı yada çiğköfte partisi durumu kurtarmaz.
Avatar
Bayram Ulkat - 4 yıl önce
ben nevşehir derdindeyim yeter artık oranı buranın yiyeceğini içeceğini tanıtmakten vazgeçin. nevşehirimizin unutulanlarını ortaya çıkarın vazgeçin kopyacılıktan. yerleside aynı şeyi yapıyor yabancısı haydi haydi.