banner461
banner195

Lara Kolejinde Başkanlık Yarışında Demokrasi Kazandı…!

Demokrasinin olmazsa olmazlarından biri olan seçimler bu defa Nevşehir Lara Koleji öğrencileri tarafından tatbik edildi.

Lara Kolejinde Başkanlık Yarışında Demokrasi Kazandı…!
01 Kasım 2012 Perşembe 14:47

banner143
banner134

 Demokrasinin olmazsa olmazlarından biri olan seçimler bu defa Nevşehir Lara Koleji öğrencileri tarafından tatbik edildi. Lara Koleji’nde gerçekleştirilen okul başkanlığı seçimleri için öğrenciler oy kullanma ve sandık başına gitme heyecanını yaşadılar. Okul başkanlığı seçimi için 11 aday  birbirleriyle kıyasıya yarıştı.  Okul başkanlığı seçimi için 15 gündür ciddi bir seçim propagandası yürüten 11 başkan adayı  arasındaki rekabet sandıkların açılıp oyların sayılmasıyla birlikte sona erdi. Seçimlerde evet mührü, oy pusulaları ve oy sandığı gibi gerçek seçim malzemeleri kullanıldı. Gizli oy açık sayımla gerçekleştirilen seçimlerde okul başkanlığını 8. Sınıf öğrencilerinden Süheyl Elkatmış kazandı.

Okul Müdürü Ulaş İnönü yapılan seçimlerin genel seçimleri aratmadığını belirterek; “Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması amacıyla bu seçimler yapıldı. Ülkemizde gerçekleştirilen seçimlerden model alınarak düzenlediğimiz okul başkanlığı seçiminde, tıpkı yerel ve genel seçimlerde olduğu gibi öğrencilerimize seçim heyecanını birebir yaşattık ve demokratik bir ortamda seçimleri gerçekleştirdik.” dedi.

376 geçerli ve 1 geçersiz oyun kullanıldığı seçimlerde 76 oy alan Süheyl Elkatmış okul başkanı seçildi. Seçim sonuçları akşam saat 18:00’da okulun internet sayfasından duyuruldu. Başkanlığa seçilen Elkatmış seçim kampanyası boyunca verdiği vaatleri bir bir yerine getireceğini belirterek, daha güzel bir okul için çalışacağını ve arkadaşlarının güvenini boşa çıkarmayacaklarını ifade etti. 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.