banner461
banner195

Lara Koleji'nde ESOL Başarıları Devam Ediyor

Özel Nevşehir Lara Koleji , Dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi'nin hazırladığı ingilizce dil sınavında dereceye giren öğrencilerini ödüllendirdi.

Lara Koleji'nde ESOL Başarıları Devam Ediyor
22 Eylül 2014 Pazartesi 15:35

banner143
banner134

     Özel  Nevşehir Lara Koleji , Dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi'nin  hazırladığı ingilizce dil sınavında dereceye giren öğrencilerini  ödüllendirdi.

        67 öğrencinin katıldığı ve geçen yılın ekim ayından beri hazırlığı yapılan sınavın sonucunda Lara Koleji öğrencileri büyük başarı gösterdiler. İngiltere deki  Cambridge Üniversitesinden gelen soruların sorulduğu sınavda, dinlediğini anlama, güzel konuşma, yazabilme ve okuyabilme kategorilerinden soruları çözen  Lara Koleji öğrencileri başarı sertifikalarını aldılar.

    Lara Koleji İngilizce öğretmenlerinden Sadık Gedik " Yaşadığımız iletişim çağının vazgeçilmezlerinden olan dil eğitimini çok önemsiyoruz. Öğrencilerimizin  dil öğrenmedeki gayretlerinin uluslar arası geçerliliğine yardımcı  olması adına başlattığımız Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages)  çalışmalarımıza katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Flayers, movers, starters  ve cat kategorilerinde yarışan öğrencilerimiz büyük başarı gösterdiler. Dünyanın bir çok yerinde uygulanan bu sınav sayesinde çocuklarımızın dil öğrenme seviyesini ölçebiliyoruz.800 yıllık geçmişe sahip Cambridge Üniversitesi 1858 yılından beri profesyonel ve objektif olarak dünyada her yıl 3 milyon kadar öğrenciye 135 ülkede bu sınavı uygulamaktadır." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.