banner461
banner195

Lara Kolejinde İlköğretim Haftası Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Özel Nevşehir Lara Koleji 2012-2013 eğitim öğretim sezonuna görkemli bir açılışla başladı. Balon ve renkli kağıtlarla süslenmiş okul bahçesinde yapılan açılış töreni istiklal marşı ve saygı duruşuyla başladı.

Lara Kolejinde İlköğretim Haftası Etkinlikleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor
19 Eylül 2012 Çarşamba 13:27

banner143
banner134

 Özel Nevşehir Lara Koleji 2012-2013 eğitim öğretim sezonuna görkemli bir açılışla başladı. Balon ve renkli kağıtlarla süslenmiş okul bahçesinde yapılan açılış töreni  istiklal marşı ve  saygı duruşuyla başladı. İlköğretim Haftası kutlamaları hafta boyunca yapılan etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. İlk gün tören açılış konuşmasını Lara Koleji Müdürü Ulaş İNÖNÜ yaptı. Konuşmasına yeni eğitim ve öğretim döneminin öğrenci, veli ve okul açısından güzel geçmesi temennisiyle  başlayan İNÖNÜ “Hem eğitim öğretim  hem de sportif ve sosyal  etkinliklerinde başarılarla dolu geçen bir yılın ardından bu başarıyı artırarak sürdürme azmindeyiz.  Bu konuda desteklerini esirgemeyen velilerimiz bize her zaman güç kuvvet verdi.  Gerek  Sosyal Bilimler Olimpiyat’ında (SOBİO) , gerek Anadolu Özel Okullar Derneği’nin(ANÖZDER)   düzenlediği Matematik Akıl Oyunları Yarışmasında gerekse sportif faaliyetlerde kazanılan altın madalyalar sayesinde okulumuz Nevşehir’e yakışır bir  konuma gelmiştir. Bütün bu başarılar kayıtlarımızın artmasına vesile oldu. Bizler de  tüm sınıfları akıllı tahta teknolojisi ile donattık,  yine Türkiye’de ilk defa bir okula 150 kişilik 3 boyutlu bir sinema salonu kurduk. Ders saatlerimizi günde sekiz haftada 40 saate çıkardık.  İç Anadolu bölgesinde kitap okuma saatlerini günde  40 dakikaya çıkaran ilk okul olmayı başardık. Yabancı dile vermiş olduğumuz emeklerin İngiltere Cambridge Üniversitesi ESOL  sınavlarına katılan tüm öğrencilerimiz başarı sertifikalarını almaya hak kazandılar. Alınan bu sonuçlar verilen emeklerin  boşa gitmediğini gösterdi. uyum sağladım ve ilimizin eğitim öğretrimde geldiği konumu görmüş oldum. Bu konuda emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve bizleri destekleyen velilerimize teşekkür ederiz. " şeklinde konuştu.

             Haftanın  anlam ve önemine uygun şiir ve yazıların okunmasının ardından 7 katlı pastanın kesimi ilköğretim haftası etkinliklerine renk kattı. Ayrıca bahçeye kurulan şişme oyun parkuru ve palyaço gösterileri öğrenciler tarafından ilgiyle takip edildi. Törenden önce dağıtılmış olan  çikolataların üzerindeki sayılara göre yapılan çekilişte kendilerine hediye çıkan 12 talihli öğrencinin ödüllendirilmesi kutlamaları daha da hareketlendirdi. Açılış töreni Cuma günü yapılacak olan ödül töreni ile sona erecek. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.