banner461
banner195

Lara Kolejinde Mancılıklar Yarıştı

Özel Nevşehir Lara Koleji 7. Sınıf öğrencileri arasında “En Uzun Menzilli Mancınık “ yarışması yapıldı. Fen ve Teknoloji dersi 7.sınıf müfredatında bulunan “Basit Makineler” konusuna uygun olarak yapılan yarışmaya öğrenciler kendi yaptıkları mancınıklarla katıldılar.

Lara Kolejinde Mancılıklar Yarıştı
14 Ocak 2013 Pazartesi 18:11

banner143
banner134

 Lara Koleji gösteri salonunda yapılan etkinlikte öğrenciler öğretmenleri tarafından belirlenen bir ağırlığı mancınıkları ile en uzağa atmak için yarıştılar.Karton,ahşap,lastik,yay gibi unsurların kullanıldığı mancınıklar,öğrencilerin hayal dünyası ile birleşince oldukça güzel ve orijinal eserlerin ortaya çıktığı görüldü. Lara Koleji Fen ve Teknoloji Öğretmeni Nesrin Evren      “Sınıf ortamında anlatılan ve deftere not alınarak öğretilen basit makineler konusunun birde görsel olarak öğrenilmesi aynı zamanda eğitici kazanımları olan bir aktivite ile pekiştirilmesi amacıyla bu yarışmayı düzenledik. Öğrencilerin ders müfredatında olan standart bir konuyu kendi hayal dünyalarına göre tasarlayarak orijinalleştirmelerinin ve bu süreci kendi aralarında tatlı bir rekabet ortamıyla zenginleştirmelerinin bizim için büyük önemi var.” şeklinde konuştu.

            Lara Koleji Müdürü Ulaş İnönü “ Lara Koleji olarak milli eğitimin müfredatındaki konulara farklı bakış açısıyla bakıp, oradaki bilgileri hayata uyarlanabilir hale getirmek ve bunu yaparken öğrencilerin gerek hayal gücünü gerekse el becerilerini geliştirmek bizim için oldukça önemli. Fen ve Teknoloji dersini sınıftan çıkarıp hayatın içinde yaşattırmaya devam edeceğiz” dedi. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.