banner461
banner195

Lara Kolejinden “Akıl Oyunları Sergisi

Özel Nevşehir Lara Koleji, Forum Kapadokya’da hafta sonu, 2 gün süren “Akıl Oyunları Sergisi “düzenledi. Geçen yıl yoğun istek üzerine iki defa düzenlenen ve artık Lara Koleji’nin geleneksel hale dönüştürdüğü etkinlikte bir birinden güzel ve ilginç 32 değişik akıl oyunu sunumu yapıldı.

Lara Kolejinden “Akıl Oyunları Sergisi
28 Mayıs 2013 Salı 20:29

banner143
LARA KOLEJİ’NDEN “AKIL OYUNLARI” SERGİSİ
İlgili Galeriye Git
banner134

      Örüntü, Quixo,  Katamino, Abolone, Soma Küpleri, Yılan Küp,Reverse,5li Halka,hedef4, Hedef5,Ayna illüzyonları, Bul-Çevir, Jenga,Halka Çıkarma,5li Halka,18 Taş,9Taş,Mataforms, Sayı  Bulmaca ,Çin ve Türk Daması ,Zeka Küpü, Hanoi Kulesi gibi bir çok oyunun sergilendiği etkinlik büyük ilgi gördü. Sergiyi görenler oyunları tek tek inceleyip hem eğlendiler hemde  oyunlar hakkında bilgi aldılar. Vali yardımcısı Ünal Çakıcı ve Jakem Komutanı Jandarma Yarbay Halil Altıntaş da sergiyi gezenlerin arasındaydı.  Tüm oyunları tek tek gezen Vali yardımcısı ve Jakem Komutanı  öğrencilerden oyunlar hakkında bilgi aldı ve öğrencileri tebrik etti.

      Sergide kapla çalışmaları büyük ilgi gördü. 3000 dan fazla ahşap parçalardan yapılan savaş  kalesi, stadyum ve ev modelleri büyük beğeni topladı. Bir süre sonra biçok  çocuk ve anne babaları  kapla parçalarıyla gönüllerince şekiller yapıp eğlendiler. Akşam saat dokuza kadar devam eden sergide sergilenen oyunları çocuklarına veya kendilerine satın almak isteyen ziyaretçiler ürün satış reyonunda alış veriş yaptılar.

 Lara Koleji müdürü Ulaş İnönü “ Geleceğimiz olan çocukların zihinlerinin bilgi kirlenmesine maruz kalmalarını engellemek ve onlara gelecek asra uygun rehberlik vermek asli görevimizdir. Akıl oyunlarında sergilenen oyunların çocukların zihinsel gelişimlerini olumlu yönde geliştirirken hiçbir yan etkilerinin olmaması da çok önemlidir. Bu oyunlar sayesinde öğrenciler  televizyon,  bilgisayar oyunları ve internet gibi zararları olabilecek unsurlardan uzak kalıyorlar. Üstelik aile fertleri bir araya gelip beraberce vakit geçirebiliyorlar. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederim. Ayrıca bu sergiyi düzenleme adına bize yer gösteren Forum  Kapadokya yetkililerine teşekkürlerimi sunarım” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.