banner461
banner195

Lara Kolejinden Muhteşem Açılış

Özel Nevşehir Lara Koleji yeni eğitim öğretim yılına muhteşem bir açılışla töreni ile başladı.

Lara Kolejinden Muhteşem Açılış
18 Eylül 2013 Çarşamba 18:28

banner143
banner134

 Okul ön bahçesinde erken saatlerde toplanmaya başlayan veli  ve öğrencilerde yeni bir eğitim sezonuna başlamanın heyecanı ve sevinci vardı. Özellikle anasınıfı ve birinci sınıfa başlayacak öğrencilerin heyecanı görülmeye değerdi.

 Tören ,saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı. Açılış töreni dolayısıyla balonlarla süslenen okul ön bahçesinde çocukların eğlenmeleri için şişme oyun parkı getirildi. Ayrıca çocukların yaylı zeminde zıplayarak basket atmaktan büyük keyif aldıkları görüldü. Öğrencilerin kendilerini bağlayarak oynadıkları langırt oyunu büyük beğeni topladı. Tören boyunca  çizgi film kahramanlarının kuklaları çocukların unutulmaz bir gün yaşamalarını sağladı. 

 Törende her veli ve öğrenciye üzerinde çekiliş numarası olan birer çikolata ikram edildi. Daha sonra yapılan çekilişte numarası okunan öğrencilere içi hediyeler le dolu çanta ve bir bisiklet verildi. Törende günün anlam ve önemini anlatan şiir ve yazılar okundu.  Lara Koleji halk oyunları ekibi ülkemizin çeşitli yörelerinden oyunlar oynadı ve büyük alkış aldı.

 Lara Koleji müdürü Ulaş İnönü” Yeni eğitim öğretim yılına başlayacak olmanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz. Öğretmenlerimiz haftalardır yeni eğitim öğretim dönemi için hazırlanıyorlardı. Sizlerle bir arada olmanın sevinci ve bu birlikteliği başarılı bir eğitim sezonuna yansıtacak olmanın azmindeyiz.

 Geçen yıl okulumuz ulusal ve uluslararası alanlarda birçok başarılar elde etti. Ebikoda Türkiye üçüncülüğü, ulusal matematik yarışmasında il birinciliği, satrançta üç il birinciliği, akıl oyunlarında kayseri bölge birinciliği ve iç Anadolu bölge ikinciliği, halk oyunları il ikinciliği, boks müsabakalarında Nevşehir birinciliği, Taekwando şampiyonasında iç Anadolu ikinciliği , salon futbolunda Nevşehir üçüncülüğü, 2013 PBYS sınavında İzzet Özcan isimli öğrencimizin Türkiye 49. luğu ve il birinciliği, SBS de Nevşehir ikinciliği, üçüncülüğü ve altıncılığı, Cambridge ESOL sınavlarında %98 lik başarı bunlara örnek olarak verilebilir. Bunların ek olarak Lara Koleji, Nevşehir’de 5. Sınıf öğrencilerine haftada 15 saat İngilizce dersi veren tek okul olma özelliğine sahiptir.

     Yeni ilköğretim binamızın inşaatının başlamak üzere olduğunun müjdesini sizinle paylaşmak istiyorum. Yeni bina tamamlandığında bu binamız lise olarak kullanılacaktır. Kapalı spor salonunun inşaatı da büyük bir hızla devam etmektedir” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
dost - 5 yıl önce
sizi senviyorum lara koleji allah yolunuzu bahtınızı açık etsin zaferiniz bol olsun .sizin verdiğiniz temelle kızım şu anda fen lisesine derece ile girdi.her ne kadar başka ildede olsak gönlümüz sizinle
Avatar
Ebiko - 5 yıl önce
ebikoda türkiye üçüncülüğü değil, dünya üçüncülüğü kazanıldı.