banner461
banner195

Lara Koleji’nden Türkiye’ye Örnek Sınıf

Özel Nevşehir Lara Koleji yeni eğitim öğretim yılına oryantasyon programı ile başladı. Gerek anasınıfı gerekse birinci sınıf öğrencilerinin ilk gün heyecanı görülmeye değerdi.

Lara Koleji’nden Türkiye’ye Örnek Sınıf
14 Eylül 2012 Cuma 10:57

banner143
banner134

    Özel  Nevşehir Lara Koleji  yeni eğitim öğretim yılına oryantasyon programı ile başladı. Gerek anasınıfı  gerekse birinci sınıf öğrencilerinin ilk gün heyecanı  görülmeye değerdi.

 

Türkiye’de İlk Defa 60 Aylık Çocuklara Özel Sınıf Lara Koleji’nde

Lara Koleji 60-66 aylık öğrenciler  için özel sınıf oluşturdu

 

Okul girişinde palyaçolar ve balonlarla karşılanan öğrencilerin ilk gün heyecanı sevince dönüştü. Veliler okul idaresi tarafından düzenlenmiş olan açılış kokteyli sayesinde diğer öğrenci  velileri ile tanışma fırsatı buldular.  Özellikle son zamanlarda tartışılan 4+4+4 eğitim sistemi ve 60-66 aylık çocukların okula nasıl uyum sağlayacağı konularında velilere seminer verildi. Lara Koleji’nde  60-66 aylık 1. sınıf öğrencilerine özel ve Türkiye’de ilk defa uygulanan sınıf ortamı oluşturdu. Özel sınıfta çocukların ana okulu atmosferini yaşamaları için yerler halı ile donatıldı. Sıralar küçük öğrencilere özel sipariş verildi. Akıllı tahta ve lavabo boyları 60 aylık çocukların rahatlıkla kullanabileceği bir hale getirildi. Ayakkabılarını çıkararak sınıfa giren öğrencilerin yerde oyun oynamamaları dikkat çekti. 

Özel Lara Koleji  müdürü Ulaş İNÖNÜ açılış konuşmanda  öğrencilerin yaş gruplarına göre 1. sınıfların belirlendiğini ve 4 +4+4 sistemine hazırlık adına okulun yapmış olduğu farklılıkları anlattı. İnönü konuşmasında “Okulumuzda Türkiye’ye örnek olabilecek özel bir sınıf oluşturuldu. Öğrencilerin yaşlarına uygun özel sıralar ve akıllı tahta sayesinde ergonomik ve teknolojik altyapı hazırlanmış oldu. Lara Koleji olarak yaz boyunca 4+4+4 eğitim sistemine hazırlık yaptık ve sistemi  öğrencilerimizin lehine nasıl kullanabileceğimiz  üzerine çalıştık. Şimdi de bunun meyvelerini topluyoruz. Nevşehirli velilerimizin kayıtlarımıza göstermiş olduğu ilgiden son derece memnunuz” dedi.

  Oryantasyon programı boyunca öğrencilere sinema  izletimi, palyaço gösterileri, kağıt helvalı dondurma ikramı, mangal partisi gibi eğlenceli etkinlikler yapıldı. Lara Koleji’nin düzenlemiş olduğu oryantasyon programı sayesinde minik öğrenciler eğitim öğretim yılına mutlu bir şekilde başlangıç yapmış oldular.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.