banner461
banner195

Lara Koleji’ne bir ödül de İstanbul’dan geldi

Lara Koleji öğrencileri 22.Ulusal İNEPO Çevre Proje olimpiyatlarında Nevşehir’i temsil ettiler ve Jüri Özel Ödülü ile döndüler.

Lara Koleji’ne bir ödül de İstanbul’dan geldi
07 Nisan 2014 Pazartesi 16:00

banner143
banner134
Lara Koleji’ne bir ödül de istanbul’dan geldi

Lara Koleji öğrencileri inepo’dan ödülle döndü


Lara Koleji öğrencileri 22.Ulusal İNEPO Çevre Proje olimpiyatlarında Nevşehir’i temsil ettiler
 ve Jüri Özel Ödülü ile döndüler. Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı'nın (UNESCO) desteklediği yarışmada Lara Koleji adına 6. Sınıf öğrencileri İlkim Elif Kervan ve Pınar Yılmaz yarıştı. Lara Koleji öğrencileri Nano Ev Teknolojisi projesi ile yarıştılar. Projede Namib Çöl Böceği adındaki böceğin kanatlarında biriken suyun bina yalıtımında kullanılmasına dayalı bir proje geliştiren öğrencilerin jüri üyeleri karşısındaki heyecanları görülmeye değerdi. Ödül töreni Fatih Koleji Kongre Merkezi'nde yapıldı. Ödüller açıklandığında ise öğrencilerin heyecanlı bekleyişleri mutluluğa dönüştü.

Çevre bilincinin geliştirilmesi, çevreye duyarlı, olumlu ve kalıcı davranışların kazandırılması, doğa, kültürel, tarihi, sosyo-estetik değerlerin korunması amacıyla düzenlenen INEPO'ya bu yıl Türkiye genelinden 533 proje katıldı. Dünyadaki sağlıklı hava, temiz içme suyu, güvenli besin kaynakları ve tür çeşitliliğini yok eden unsurlara karşı biyoloji, fizik, kimya, sağlık ve enerji konularında hazırlanan projeler 2 gün boyunca sergilendi. Akademisyenler tarafından değerlendirilen biyoloji, kimya, fizik, sağlık ve enerji alanında 142 proje finale kaldı.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.