banner461
banner195

Lara Koleji'nin Minik Semazenleri Hoşgörü İçin Döndü

Özel Nevşehir Lara Koleji, büyük mütefekkirlerimizden Hz. Mevlana’yı anma adına birbirinden güzel etkinlikler düzenledi.

 Lara Koleji'nin Minik Semazenleri Hoşgörü İçin Döndü
02 Ocak 2014 Perşembe 10:19

banner143
Lara Koleji'nin Minik Semazenleri Hoşgörü İçin Döndü
İlgili Galeriye Git
banner134

LARA KOLEJİ’NİN MİNİK SEMAZENLERİ HOŞGÖRÜ İÇİN DÖNDÜ

LARALI MİNİKLERDEN SEMA GÖSTERİSİ

 

Özel Nevşehir Lara Koleji,  büyük mütefekkirlerimizden Hz. Mevlana’yı  anma adına  birbirinden güzel etkinlikler düzenledi. Nevşehir’in en büyük alışveriş ve yaşam merkezinde Mevlana konulu bir resim sergisi düzenledi.   Açılışını Lara Koleji müdürü Ulaş İnönü ve resim öğretmenlerinin yaptığı sergi  coşkulu bir kalabalık tarafından ilgiyle takip edildi.  Sergide  görsel sanatlar öğretmeni  öğretisinde çizilen yüze yakın resim  sergilendi. 4 gün süren etkinliğin en dikkat çeken gösterisi Lara Koleji  minik öğrencilerinin sunduğu sema gösterisi oldu. Küçük semazenler “Ne olursan ol , gel”  yazılı sahnenin önünde gün boyu sema gösterisi yaptılar. İzleyenlerden tam not alan gösteri boyunca miniklerin başlarının dönmemesi ve işlerine verdiği ciddiyetin yüzlerine yansıması herkesin dikkatini çekti. Sema gösterisi yoğun istek alındığından dolayı belli zaman aralıklarıyla tekrar edildi. Sergi boyunca Lara Koleji Ebru Kulübü de ebru sanatını canlı sunumlarla ziyaretçilere tanıttı.

            Etkinliğe Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Osman Balak da katıldı ve semazenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Yapılan etkinliği gezen tüm ziyaretçilere Mevlana temalı kitap ayracı hediye edildi. Açılışta bir konuşma yapan Lara Koleji Müdürü Ulaş İnönü “Yüzyıllar önce yaşamış olmasına rağmen günümüz insanının ekmek ve su kadar ihtiyaç duyduğu sevgi, hoşgörü gibi ulvi duyguları hayatına rehber edinen Hz. Mevlana’nın öğrencilerimizde bir gündem oluşturması, onlar tarafından tanınması ve anlaşılması adına böyle bir etkinlik düzenledik. Manevi zenginliklerimizi oluşturan Hz. Mevlana gibi alim şahsiyetleri zaman eskitememiştir. İnsanlık Hz. Mevlana gibi yüce şahsiyetleri unutmamıştır, unutamaz. Biz de öğrencilerimize Hz. Mevlana’yı bir kez daha hatırlatmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bu güzel etkinlikte emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.