banner461
banner195

Lara’da Mevlana Günleri

Nevşehir Lara Eğitim Kurumları’nda Mevlana’yı tanıtmak amacıyla 'Mevlana'yı Anlamaya Doğru' adlı serginin açılışı gerçekleştirildi.

Lara’da Mevlana Günleri
28 Aralık 2015 Pazartesi 11:18

banner143
Lara’da Mevlana Günleri
İlgili Galeriye Git
banner134
 Nevşehir Lara Eğitim Kurumları’nda  Mevlana’yı tanıtmak amacıyla 'Mevlana'yı Anlamaya Doğru' adlı serginin açılışı gerçekleştirildi. Lara Eğitim Kurumlarında Mevlana Haftası bu yıl birbirinden farklı etkinliklerle kutlandı. Serginin açılışını yapan okul müdürü Ulaş İnönü, yaşadıkları dönemlerde insanların yetişmesine damga vuran büyükleri yeni nesle tanıtma amacıyla bu tür etkinlikleri düzenlediklerini söyledi. 

Bilgilendirici olması dilek ve temennileri içerisinde serginin açılış kurdelasını kesen İnönü şunları kaydetti:  “Mevlana Hazretlerini anma etkinlikleri çerçevesince anasınıfları ve  görsel sanatlar zümresinin koordinesinde hazırlanan Mevlana temalı serginin hazırlanmasında emeği geçenlere öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Mevlânâ insanı merkeze almış, insan sevgisi ile yola çıkmış, yeryüzünde kendisinden en çok bahsedilen mümtaz şahsiyetlerden birisidir. Mevlana’nın düşüncelerini ve hayat felsefesini bir nebze olsun öğrencilerimizle birlikte görsel olarak kendimizce ifade etmeye çalıştık. Bunun sonucunda öğrencilerimiz çok güzel çalışmalar ortaya çıkardılar. Öğrencilerimizi güzel çalışmalarından dolayı kutluyorum, sergimiz okulumuz sergi salonunda bir hafta sanatseverlerin beğenise için açık bulundurulacaktır” şeklinde konuştu.  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.