banner461
banner195

Lisanüstü Turizm Öğrencileri Kongresi NEHÜ’de Düzenlenecek

Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi, Türkiye'de turizm ve ilişkili olduğu bilim dalı ve alanlarında lisansüstü çalışma yapan öğrencilerin akademik gelişmelerine katkıda bulunmak, aralarındaki iletişim/etkileşimi geliştirmek ve turizmin disiplinlerarası bir yaklaşımla incelenmesinin yaygınlaşmasına destek olmak amacıyla düzenlenmektedir.

Lisanüstü Turizm Öğrencileri Kongresi NEHÜ’de Düzenlenecek
26 Ocak 2016 Salı 12:54

banner143
banner134
 NEVŞEHİR(MHA) Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi, Türkiye'de turizm ve ilişkili olduğu bilim dalı ve alanlarında lisansüstü çalışma yapan öğrencilerin akademik gelişmelerine katkıda bulunmak, aralarındaki iletişim/etkileşimi geliştirmek ve turizmin disiplinlerarası bir yaklaşımla incelenmesinin yaygınlaşmasına destek olmak amacıyla düzenlenmektedir. Lisanüstü Turizm Öğrencileri Kongresi’nin Kongre’nin sekizincisi, 28 Nisan - 01 Mayıs 2016 tarihlerinde Avanos'ta gerçekleştirilecek.

VIII Lisansüstü Turizm Öğrencileri Araştırma Kongresi'ne turizmin işletmecilik, ekonomik, coğrafik, sosyolojik, psikolojik, çevresel, siyasal, dinsel, hukuksal, rekreasyonel ve mimari boyutlarının yanı sıra sağlık, gıda mühendisliği, eğitim, antropoloji, beslenme, peyzaj mimarlığı, iletişim, planlama ve diğer akademik çalışma dallarının kapsamına giren ve turizmi de ilgilendiren konularda hazırlanmış tez çalışmaları ve araştırmalar gönderilebilir. Kongrenin iki ayrı bölümüne de bildiri gönderilebilir.

Lisansüstü tezler bölümü; önceki beş kongrede olduğu gibi turizmin konu veya uygulama alanı olarak incelendiği lisansüstü tez çalışmaları bu bölümde sunulacaktır.

Serbest bildiriler bölümü; iki alt bölümden oluşmakta.

Bunların İlki; Lisansüstü öğrenci, akademisyen ve araştırmacıların hazırlayacakları "turizmi konu almış araştırma bildirilerine" ayrıldı. Bu bölüme önerilecek bildirilerde konu sınırlaması bulunmamakta.

İkincisi ise, özel oturum konularından herhangi birini konu almış çalışmalardan oluşacak.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.