banner461
banner195

“Listeler Acilen Duyurulmalı”

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, Türkiye genelinde 70 ilde norm kadroların ve açık olan norm kadroların açıklandığına dikkat çekti.

  “Listeler Acilen Duyurulmalı”
23 Mayıs 2015 Cumartesi 15:50

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, Türkiye genelinde 70 ilde norm kadroların ve açık olan norm kadroların açıklandığına dikkat çekti.

Buna rağmen Nevşehir’de bu listelerin bir türlü açıklanmadığını belirten Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Urgenç, “Şuan itibari ile Türkiye'de 70 ilde norm kadrolar açıklandı ve öğretmenler bu açık olan norm kadrolara göre tayin istiyorlar.  Boş bulunan kadrolar öğretmenlere yol göstermektedir. Ancak Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenlerin işlerini kolaylaştırmak yerine adeta zorlaştırarak güven duygularını zedelemektedir. Gün içerisinde görüştüğümüz MEM yetkilileri bu münhal listelerin var olduğunu ancak duyurmadıklarını belirtmektedirler. Tayin isteyeceklerin ya da bilgi soracakların kendilerini de aradıklarını belirterek bu listeleri yayınlama zorunluluğunun olmadığını iddia etmektedirler. Yaklaşık 4000 eğitimcinin görev yaptığı Nevşehir'de, Eğitimcilerin Nevşehir MEM'in bu anlayışlarından dolayı güvenleri zedelenmiş, tarafımıza ulaşan telefonlarda da bunlar hangi gizli işleri çevirmektedirler diye sitem ederek, Nevşehir MEM şaibe altında kalmaktadır. Şeffaf yönetim anlayışı ve güvenirlik açısından Milli Eğitim kayıtlarında var olan münhal listelerin öğretmenlerin mağdur olmaması acısından acilen duyurulması gerekmektedir. Nevşehir valiliğine konu ile ilgili dilekçe ile başvuruda bulunduk” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.