banner461
banner195

MEB Yenilikçilik Ödülleri Yarışmasında Altınyıldız Kolejine 2 Ödül

Altınyıldız Koleji, Bilim Şenlikleri ve Kardeş Okul Eğitim Projeleri ile “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen yarışmada ;5 bin 471 proje içerisinden dereceye giren 113 kurum ve okul arasına girerek, Milli Eğitim Bakanlığının yayınlayacağı, Eğitimde ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Kitabında yer alacaktır.

MEB Yenilikçilik Ödülleri Yarışmasında Altınyıldız Kolejine 2 Ödül
15 Ekim 2012 Pazartesi 12:47

banner143
banner134

 Altınyıldız Koleji,  Bilim Şenlikleri ve Kardeş  Okul  Eğitim Projeleri ile “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”  kapsamında  Milli Eğitim Bakanlığı  tarafından gerçekleştirilen  yarışmada ;5 bin 471 proje içerisinden  dereceye  giren 113 kurum ve okul arasına girerek, Milli Eğitim Bakanlığının yayınlayacağı,  Eğitimde ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Kitabında yer alacaktır.

            Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Yarışmasında Nevşehir’den dereceye giren tek kurum Altınyıldız Koleji olurken, Türkiye’de 2 projesi birden ödül kazanan tek kurum da yine Altınyıldız Koleji olmuştur.

            Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığınca 2012 Şubat ayında 10 kategoride “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” konulu yarışma düzenlemişti.

            Tüm Türkiye’ye örnek uygulama olarak seçilen  Altınyıldız Kolejinin 2 projesinde Bilim Şenlikleri, Gökyüzü Gözlem Şenlikleri ile yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde öğrencilerin kazandıkları Tübitak Türkiye 1.liği,  Unesco  Dünya  1.liği  ve  uluslararası yaraşmalarda elde edilen sonuçlar ve dereceler  açıklanmıştır.

            Altınyıldız Kolejinin dereceye giren 2 projesinde ise uluslararası eğitim,  kardeş okul ilişkileri kapsamında  “Nevşehir’in Dünya’ya açılan penceresi Altınyıldız” anlatılmıştır.

            Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları ve Eğitimde İyi Örnekler yarışmaları gibi çeşitli yarışmalarda Türkiye dereceleri kazanan Altınyıldız Kolejinin yeni başarısını kutluyoruz


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.