banner461

Mehmet Diker Öğrencileri Milli Servetine Sahip Çıkıyor

Mehmet Diker Ortaokulu olarak Değerler Eğitimi kapsamında Tasarruf ve Yerli Ürün Kullanımı temasına yönelik okulumuz öğretmenleri nezaretinde öğrenci ve velilerimizin de katılımı ile proje yürütmekteyiz.

banner15
Mehmet Diker Öğrencileri Milli Servetine Sahip Çıkıyor
22 Şubat 2019 Cuma 16:27

banner143
banner134

Elektrik enerjisi günümüzde en çok kullanılan enerji kaynaklarından biridir. Bu enerjiye duyulan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Her daim ihtiyaç duyduğumuz bu enerjiyi verimli bir şekilde kullanmak, enerjimizin israf edilmesini önlemek hepimizin vatandaşlık görevidir. Devletimize destek olmak ve gelecek nesilleri zor durumda bırakmamak adına enerji tasarrufu çok önemlidir. Mehmet Diker Ortaokulu olarak enerji tasarrufunu teşvik etmek amacıyla okulumuzda bir yarışma düzenledik. Öğrencilerimiz 2018 yılı Aralık ayından itibaren evlerinde gereksiz elektrik kullanımını engelleyerek elektrik faturasındaki tutarı düşürmeye çalışmaktadırlar. Her ay sonunda her öğrenci evindeki elektrik faturasını sınıf rehber öğretmenine teslim etmektedir. Sınıf rehber öğretmenlerimiz 2019 yılı Haziran ayına kadar öğrencilerin faturalarını takip edecektir. Haziran ayında en çok tasarruf yapan ilk üç öğrencimiz ödüllendirilecektir.

Amacımız tükenebilir enerji kaynakları konusunda tüm öğrencilerimizin duyarlı bireyler olarak yetişmelerini, öğrencilerimizin hem aile ekonomisine hem de ülke ekonomisine destek olmalarını sağlamaktır. Velilerimiz ve bu uygulamayı duyan vatandaşlar tarafından da beğeniyle karşılanan ve destek verilen bu yarışmanın sosyal sorumluluk adına öğrencilerimizin farkındalık düzeylerine büyük ölçüde katkı sağlayacağına inanıyoruz. Kısa sürede büyük tasarruf sağlayan öğrencilerimizin bu alışkanlıklarının sürekli olmasını temenni ediyoruz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner517

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.