banner461

Milli Eğitim Bakanı Selçuk öğrencilerle satranç oynadı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kongre ve Sergi Merkezi önünde kurulan masalarda satranç severleri ziyaret ederek öğrencilerle satranç oynadı. 

Milli Eğitim Bakanı Selçuk öğrencilerle satranç oynadı
06 Eylül 2019 Cuma 18:32

banner143
banner134

Nevşehir'de "Sokakta Satranç Var" Etkiliğinin bugünkü konuğu Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof.Dr. Ziya Selçuk oldu. Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleştirdiğimiz “Sokakta Satranç Var” etkiliğimizde TSF Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Üyesi ve TSF Nevşehir İl Temsilcisi Ulusal Hakem Çağrı TÜRKCÜ, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk Bey’e yapılan etkinliklerle ilgili bilgilendirmede bulundu. TSF Nevşehir Merkez İlçe Temsilcisi Adnan KURTUL ve İl Hakem Kurulu As Başkanı Ulusal Hakem Osman ARSLAN ile birlikte Ürgüp Üç Güzeller, Uçhisar Kalesi, Göreme Roma Kalesi ve Avanos Asma Köprü’de ilk 3 günü tamamlanan etkinliğimizin 4. Günü de Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinde yapıldı. Etkinlikte Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk Bey Yıldız Kızlar Kategorisinde İl Birincisi olan Boğaz Şehit Murat Ateş Ortaokulu Takım Kaptanı Duygu Açıkgöz ile satranç oynadı. Bakanımız İlimizdeki satranç severler ile sohbet etti. Etkinliğin gerçekleştirilmesinde katkıda bulunan NEVÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Sayın Ümit Eğribaş Bey’e ile Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Mustafa ÜNLÜER Bey’e teşekkür ederiz. 5. Gün etkiliğimiz 7 Eylül Cumartesi Günü Saat 10:00da Derinkuyu Yeraltı Şehrinde ve 15:30 da Hacı Bektaş Veli Türbesinde gerçekleştirilecektir. Tüm halkımızı ve satranç severleri etkinliklerimize davet ediyoruz.
Türkiye Satranç Federasyonu (Tsf) Nevşehir İl Temsilcisi Baş hakemi Çağrı Türkçü; "Sayın Bakanımızın iyi bir satranç oyuncusu olduğunu görmekten çok mutlu olduk." dedi.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.