banner461
banner195

Milli Eğitimde Sular Durulmuyor

Yeni eğitim/öğretim döneminin açılmasına az bir süre kala Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Milli Eğitimde Sular Durulmuyor
28 Ağustos 2014 Perşembe 11:11

banner143
banner134
Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa UĞUR’un,http://www.nevtes.org uzantılı web sayfasında yer alan iddialar şu şekilde, Yeni eğitim/öğretim döneminin açılmasına az bir süre kala Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı kurumlarda çalışan idarecilere olan tavırları ile eleştirilen , yaptıracağı lüks makam odası ile gündeme gelen Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü’ne yönelik şimdi ki iddia ise haksız kazanç elde ettiği yönde.

Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa UĞUR’un iddiasına göre Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek izinde olduğu günlerde yapılan sınavlardan 800 TL’ye yakın haksız kazanç elde etmiş durumda.

Konu ile ilgili açıklama yapan Şube Başkanı Mustafa UĞUR; “ Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Osman ŞİMŞEK bir süreliğine izine ayrılmış ve izni 4 Nisan tarihinde bitmişti fakat aldığımız duyumlara göre 5-6 Nisan 2014 tarihlerinde Nevşehir’de yapılan direksiyon sınavlarında görevli gözükerek 800 TL’ye yakın bir meblayı aldığı söylenmektedir.

 Bir eğitim sendikası olarak merak ettiğimiz ilgili kurumun müdürü günümüz şartlarında asgari ücrete yakın bir ücreti, görevli olmamasına rağmen almış mıdır ? Bir eğitimcinin haksız kazanç elde etmesi ne eğitim ahlakı ne de İslami kurallar ile bağdaşmayacak bir tavırdır. Konu ile ilgili açıklama bekliyoruz. Dedi.

ŞİMŞEK O İDDİALARI YALANLADI;

 Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa UĞUR’un http://www.nevtes.org uzantılı web sayfasında ve Haber sitenizdeki açıklamalarında  “Milli Eğitimde Sular Durulmuyor” isimli haberde şahsımın “özel motorlu taşıt Sürücüleri kursu direksiyon eğitim dersi sınav görevli olmadığı halde sınavda görevli gözükerek hak etmediği halde 800 TL” aldığım iddia edilmektedir.

Karalama, itibarsızlaştırma, çamur at izi kalsın mantığıyla şahsımı hedef alan ve neticesinde psikolojilik baskı kurmak maksatlı kurgu haberlerle tezvirat yapan bir sendika başkanı ile karşı karşıyayım. İlgili sendika başkanı Nevşehir’ de göreve başlamamdan öncesinden günümüze kadar sistematik bir şekilde http://www.nevtes.org uzantılı web sayfasında “küp içinde ne varsa dışarıya sızdırır” fehvasınca kendi içindeki menfi duygularını dışa vurarak, kurgu haberlerle algı operasyonu yapmaktadır

Bu sendika başkanının, yasal faaliyetleri hariç, milli eğitim müdürlüğünün üzerinde nüfuz kurmasını izin vermeyeceğimi, tezviratlarının temelinde de Nevşehir’de göreve başladığım andan itibaren kaybettiği nüfuzunun geri almak olduğu tarafımdan bilindiği gibi kamuoyunun da bilinmesini isterim.

Bahse konu haberle ilgili olarak, taşıt sürücü belgesi (ehliyet) alacak vatandaşlarının bu belgeyi nasıl alacakları “Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Direksiyon Eğitim Dersi Sınav Yönergesi” çerçevesinde belirtilmiştir. Bu tarz sınavların yürütmesi  “Sınav Yürütme Komisyonu Başkanı ve Üyeleri ” ile “Sınav Uygulama ve Değerlendirme Komisyonu Başkanları ve Üyeleri” tarafından yapılmaktadır. “İl Sınav Sorumlusu”nun sınav alanında uygulamaya yönelik bir görevi yoktur; görevi, il genelinde yapılan sınavların sağlıklı işleyişini düzenlemek, bir aksak çıkınca gerekli tedbirleri almaktır. Ayrıca, özel MTSK direksiyon eğitim dersi sınavı evrakları içinde “İl Sınav Sorumlusu”nun sınav sırasında ve sonrasındaimzalaması gereken hiçbir sınav evrakı da bulunmamaktadır.

 Beş (5) gün olarak kullandığım yıllık iznim 04 Nisan 2014 Cuma günü bitmiştir. Akabinde göreve başladığım tarihte ve sonraki günü İlimizde gerçekleştirilen özel MTSK direksiyon eğitim dersi sınavında il sınav sorumlusu olarak görev aldım. Sınav yürütme komisyonu başkanı ile ilgili sınav süreçleri müşavere edilmiştir. Bu bağlamda, İlimizde 5 ve 6 Nisan 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen özel motorlu taşıt sürücüleri kursu direksiyon eğitim dersi sınavında; yapılan görevlendirmeler mevcut mevzuat hükümlerine uygundur. Tüm görevlilerin mali ödemelerinde ve görevlerini ifasında usule aykırı bir yön yoktur.  Özel MTSK direksiyon eğitimi dersi sınavın tüm süreçleri göz önünde bulundurulduğunda MTSK direksiyon eğitimi dersi sınavı hiç problem yaşanmadan tamamlanmıştır.

Yukarda ki açıklamalar ışığında iddia edilen hususlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu tezviratları yayan ve dile getiren tüm sorumlular hakkında yasal yollara başvurulacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.  
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gercekci - 4 yıl önce
Mustafa beye sorarmisiniz catisi altinda bulundugu sendikanin sube baskani devletin araciyla gidip uye kaydi yapip sendika calismalari yaparken haksiz kazanc olmuyormu
Avatar
KİNİN BÜYÜK AKMALETTİN - 4 yıl önce
du ette seni̇ evi̇re kivira döğmedi̇ makaminda sana ne yapti onuda anlatsana seni̇ ekmaletti̇ni̇n yavru kurdu
Avatar
hamsiye - 4 yıl önce
allah allah ne iş yaa.anlamadım
Avatar
BABA - 4 yıl önce
kültür merkezinde seminer düzenlerken devletin aracını kullanmak haram değil mi? insanları haksız yere sırf kendi menfaatleri için işinden attırmaya çalışmak haram değil mi? yıllardır 50-60 yaş arası eğitimcilerin (kiminin gözü görmez,kiminin kulağı duymaz) verdiği eğitimle ancak bu kadar ilerledi bu ülke. inşallah r.t.e bununda kellesini alacak :)
Avatar
Uğursuz - 4 yıl önce
Köşeye sıkışınca iftiralar arka arkaya bunları madem biliyordun niye şimdi söylüyorsun yoksa sende mi ağaların gibi şantaj mı yapıyorsun hiç çamur atmaya gerek yok adam gibi adam Osman Şimşek bu öncekiler gibi kölen olmayınca olmadık iftira atıyorsun
Avatar
kulhakki - 4 yıl önce
Kulhakki
Avatar
mehmet - 4 yıl önce
mustafa uğur yine hepinizi ayağa kaldırmış ne mustafa uğur muş.helal sana uğur kuduranlar çoğaldı, bunların ayağına bastıkça yeryüzüne çıkarlar. sizi gidi kutucular