banner461
banner195

Minik Bahçıvanlar Dostluk Tohumlarının İlk Meyvesini Aldı

Kardelen Eğitim Kurumlarının e-twinning kapsamında Avrupa'dan 13 ülke ve 29 anaokulu işbirliğinde yürüttüğü "Dostluk Tohumları" projesindeki meyvelerini bu gün topladı.

Minik Bahçıvanlar Dostluk Tohumlarının İlk Meyvesini Aldı
28 Eylül 2016 Çarşamba 10:40

banner143
banner134
Hatırlayacağımız üzere Kardelen Eğitim Kurumlarının geçtiğimiz eğitim öğretim yılında başlattığı dostluk tohumları projesi kapsamında ekilen meyveleri minik bahçıvanlar topladı. Karşılıklı tohum değişimini ve gelen tohumların ekilerek bir bahçe oluşturulup bitkilerin yetiştirilmesini içeren proje büyük yankı uyandırmıştı Proje kapsamında yetiştirilen tohumlar ile tohumların ait olduğu ülkenin geleneksel yemekleri yapılmıştı. Projede yer alan ülkeler tohumlar ile birlikte hangi bitkiyi kullanarak hangi yemeği yaptıklarını ve bu yemeklerin tariflerini de yazarak göndermişlerdi. Bu sayede ülkeler arası etkileşim sağlanmış ve her ülke kendi geleneksel yemeklerini de farklı ülkelere taşımışlardı.
Bu proje ile herkesin beğenisini kazanan Kardelen Eğitim Kurumları bu gün minik kardelenleri ile ekilen meyve ve sebzeleri topladı. Bu proje ile ‘’ULUSAL KALİTE’’ ödülüne laik görülen Kardelen Koleji eğitimdeki öncülüğünü bir kere daha kanıtladı.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.