banner461
banner195

Minik Kardelenler Karagöz ve Hacivat Oyunu ile Tanıştı

Kardelen Eğitim Kurumları , ‘’21 Mart Dünya Kukla Günü ‘’ münasebetinde düzenlediği Karagöz ve Hacivat oyunu minik kardelenleri kahkahalara boğdu.

Minik Kardelenler Karagöz ve Hacivat Oyunu ile Tanıştı
22 Mart 2016 Salı 12:37

banner143
banner134
Kardelen anaokulu, birinci, ikinci ve üçüncü sınıflar için bugün Kardelen Eğitim Kurumları konferans salonunda oynatılan Karagöz ve Hacivat oyunu öğrencilere unutulmaz anlar yaşattı.
Karagöz oyununu canlandıran (oynatan) olarak adlandırılan hayalinin, öğrencilere Karagöz oyununu ve oyunda kullanılan eşyaları tanıtması ile gösteri başladı. Karagöz ve Hacivat arasındaki esprili diyalog ile devam eden gölge oyunu öğrenciler için hem eğitici-öğretici hem de eğlenceli bir etkinlik oldu. Oyun kardelenli öğrencilerden tam not alırken çocukluk yıllarımızın vazgeçilmezi olan Hacivat ve Karagöz oyunu, zamanın aşımına uğramadığını Kardelenli öğrencilerin göstermiş olduğu bu yoğun ilgiyle ispat etti.
‘’21 Mart Dünya Kukla Gününe’’ yakışır bir etkinlik düzenleyen Kardelen Eğitim Kurumları bu vesileyle geleneksel Türk tiyatrosunun gölge oyunu ile öğrencileri tanıştırdı.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.