banner461
banner195

Minik Kardelenlerin Avrupa’ya Ektiği Dostluk Tohumları İlk Filizlerini Verdi

Kardelen Eğitim Kurumlarının etwinning kapsamında Avrupadan 13 ülke ve 29 anaokulu işbirliğinde yürüttüğü Dostluk Tohumları Projesi ilk filizlerini verdi.

Minik Kardelenlerin Avrupa’ya Ektiği Dostluk Tohumları İlk Filizlerini Verdi
16 Nisan 2016 Cumartesi 12:23

banner143
Minik Kardelenlerin Avrupa’ya Ektiği Dostluk Tohumları İlk Filizlerini Verdi
İlgili Galeriye Git
banner134
Karşılıklı tohum değişimini ve gelen tohumların ekilerek bir bahçe oluşturulup bitkilerin yetiştirilmesini içeren proje büyük yankı uyandırdı. Proje kapsamında yetiştirilen tohumlar ile tohumların ait olduğu ülkenin geleneksel yemekleri yapılacak. Projede yer alan ülkeler tohumlar ile birlikte hangi bitkiyi kullanarak hangi yemeği yaptıklarını ve bu yemeklerin tariflerini de yazarak gönderiyorlar. Bu sayede ülkeler arası etkileşim oluyor ve her ülke kendi geleneksel yemeklerini de farklı ülkelere taşıyabiliyor.
Kardelen Eğitim Kurumları anaokulu öğretmenleri; Hatice ŞENGÜL, Ufuk PAÇAL, Fazilet ÖZKENT rehber öğretmeni Deniz Uçar CENGİZ ve İngilizce öğretmeni Joanna SOLTSIAK GÜRPINAR işbirliğinde yürütülen proje kapsamında geçtiğimiz haftalarda Avrupa’dan birçok ülkeye tohum gönderildi. Proje kapsamında gönderilen tohumları alan Avrupa ülkeleri gönderdiğimiz tohumlarımızı toprağa düştü.
Proje kapsamında yer alan 13 ülkenin gönderdiği tohumların ilk paketi dün Kardelen Eğitim Kurumlarına ulaştı. Gelen tohumların ekilmesi için Kardelen Eğitim Kurumları bahçesinde özel bir alan hazırlandı ve Avrupa’dan gelen tüm tohumlar bu bahçede ekilecek. Polonya, Portekiz, Yunanistan, Hırvatistan gibi birçok ülkenin tohumları şimdiden Kardelen Eğitim Kurumlarına ulaşırken daha birçok ülkeden gelecek olan tohumlar da Kardelen Eğitim Kurumları Avrupa Bitkileri Bahçesinde toprağa ekilmeyi bekliyor.
Yer aldığı ve hazırladığı her proje ile sesini tüm dünyaya duyurmayı başaran Kardelen Eğitim Kurumları böylesine büyük uluslararası projelerle hem kültürümüzü hem ilimizi hem de ülkemizi temsil ediyor.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.