banner461

Minik Kardelenlerin Leziz Patates Salatası Yapımı

Kardelen Eğitim Kurumları Anaokulu öğrencileri Etwinning kapsamında oluşturdukları bahçeden elde ettikleri sebzeler ile leziz bir patates salatası yaptılar.

banner503
Minik Kardelenlerin Leziz Patates Salatası Yapımı
04 Haziran 2016 Cumartesi 11:55

banner143
Minik Kardelenlerin Leziz Patates Salatası Yapımı
İlgili Galeriye Git
banner134
Eğitim Öğretimde Nevşehir’in Lider ve ilk özel eğitim kurumu olan Kardelen Eğitim Kurumları hatırlayacağımız üzere Etwinninge en çok proje üreten okul olmuştu. Yine projelerden biri olan Uluslar arası tohum değişimi ile Avrupa’ya dostluk tohumları eken Minik Kardelenler Avrupa’dan gelen tohumlarla da Avrupa bitkiler bahçesi oluşturmuştu. Bu bahçeden elde edilen sebzeler filizlenip yeşillendi ve Minikler bu bitkilerin gelişiminin her aşamasında aktif yer alarak el emeği göz nuru bu ürünleri kullanarak leziz bir patates salatası yaptılar.
Minik Kardelenler sebzeleri, bitkileri yakından tanıyarak tohum halinden filiz haline filiz halinden tam haline kadar her aşamasını görerek büyük bir nimet olan tohum, toprak ve suyun taşıdığı değeri daha da iyi anlamlandırabildiler.
Bu proje kapsamında elde edilen sebzeleri kullanarak elleri ile hazırladıkları patates salatasını minik kardelenler öğretmenleri ve arkadaşları ile paylaştılar.
Yer aldığı her proje ile daha 3- 4 yaşta eğitimine başlayarak toplumsal duyarlılığı yüksek, gelenek göreneğine ve ahlakı değerleri sahip bir nesil ile birlikte başarılı bir gençliğin gelişiminde önder olan Kardelen Eğitim Kurumları geleceğin liderlerini yetiştirmeye devam ediyor.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.