banner461
banner195

Miniklere Uygulamalı Trafik Eğitimi Verildi

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından ülkemizin en büyük sorunlarından biri olarak görülen karayolu trafiğine çözüm üretmek amacıyla, çocuk yaştaki yol kullanıcıların eğitilmesi ile gelecekte kuralları bilen, benimseyen ve uygulayan yeni bir jenerasyon yetiştirmek hedeflenmektedir.

Miniklere Uygulamalı Trafik Eğitimi Verildi
23 Kasım 2018 Cuma 11:40

banner143
banner134

Bu amaca yönelik olarak okul öncesi ve ilkokul düzeyindeki çocuklara teorik eğitimin yanında uygulamalı trafik eğitimi verilmesi için Şehit Polis Memuru Furkan DEMİR Trafik Eğitim Pisti’nde öğrencilerin trafik kurallarını ve verilen eğitimin daha kalıcı olması için uygulamalı olarak akülü araçlar ile trafik ortamında eğitim verilerek, trafik kültürünün ve trafikte saygılı olmanın küçük yaşlarda öğretilmektedir.
Bu kapsamda İlimiz Yavuz Sultan Selim Han Orta Okulu Anasınıfında eğitim gören 29 öğrenciye, Özel Uğur Okullarında eğitim gören 25 Anaokulu öğrencisine uygulamalı trafik eğitimi verilmiştir. Yine öğrencilerimize boyama dergisi, boyama kalemi ve aileleri ile birlikte okumaları için bilgilendirici broşür dağıtımı yapılmıştır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.