banner461
banner195

Nabi Avcı: Yine Paralelin İşi Dedi... Nevşehir'i örnek verdi

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı ÜLKE TV'de Elif Çakır'ın sorularını yanıtladı. Avcı, Bakanlığıyla ilgili eleştirileri ve soruları Nevşehir örneğiyle cevapladı...

Nabi Avcı: Yine Paralelin İşi Dedi... Nevşehir'i örnek verdi
29 Ocak 2015 Perşembe 23:59

banner143
banner134
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı,  "Öğretmen eşleri aynı şehirde buluşturma formülü var. Bunun detayları nedir?" sorusuna karşılık da eş durumu yer değiştirmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını, eşlerin çok büyük bir bölümünü birleştirdiklerini söyledi.Bakan Avcı, geliştirmeye çalıştıkları formülü şu sözlerle anlattı: "Diyelim ki ne karısının ne kocasının bulunduğu yerde, norm kadro müsait değilse ve dolayısıyla eşlerden birinin olduğu yerde onları birleştiremiyorsak, o zaman bakalım çevre illerde, il içinde de başka ilçelerde onları birleştireceğimiz bir üçüncü yer varsa, onlar da kendileri açısından bu çözümü uygun buluyorlarsa, o zaman üçüncü bir yerde birleştirelim diye bir çalışmamız var.Biz boş yerleri ilan ediyoruz. Diyelim ki Nevşehir'de hem karısının hem kocasının branşında uygun kadro var. Biri Konya'da, Biri Samsun'da ise diyelim Nevşehir'de her ikisinin kadrosuna uygun bir imkan varsa, o zaman ikisi de Nevşehir için müracaat ederler ve biz de onları Nevşehir'de buluştururuz." - "Eğitimin yazboz tahtasına döndüğü" yorumu"Açıklamalarınız, bazı yayın organlarında 'eğitim yazboz tahtasına döndü' şeklinde yansıdı" sözleri üzerine, Bakan Avcı, zaman zaman açıklamalarında, bazen de esprili ifadelerle konunun daha iyi anlaşılmasını sağlamaya çalıştığını belirterek, "Fakat görüyorum ki bazen bu açıklamaların içerisinden bir cümle cımbızla çekiliyor ve sonra onun üzerinden bir algı operasyonu inşa ediliyor" dedi. 

Avcı: Yine Paralelin İşi Dedi...


Bakan Avcı, şunları kaydetti: "Eğitim yazboz tahtasına dönmüş değil, kastedilen o değil ama özellikle belli bir kesimin medyasında, açıkça adını söylüyorum paralel medyada, bu konular cımbızla seçilerek ve bağlamından kopartılarak, saptırılarak, çarpıtılarak farklı biçimlere, farklı yönlere çekilmeye çalışılıyor. Eğitimde yaşanan en küçük bir olumsuzluk Van'da'ki bir köy okulunun penceresinin kırık olması, Nevşehir'deki bir okulumuzun bahçe duvarının yıkık olması yani yerinde çözülebilecek pekçok ufak tefek sorun bile 'Eğitimin içler acısı hali', 'Türk milli eğitimi çöktü' gibi sloganlar eşliğinde bir propaganda ve dezenformasyon malzemesi olarak kullanılıyor. Bunun özellikle son iki yıldır sistematik ve yoğun bir biçimde sürdürüldüğünü biz görüyoruz, biliyoruz.Belli bir kesimin özellikle bunları Milli Eğitim Bakanlığını ve dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığında yapılan icraatı kötülemek, yanlış göstermek, çarpıtmak için özellikle kullandıklarını da biliyoruz.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
polat - 3 yıl önce
Adamlar kuraan dersi getirdi cemaat mi cia ajanımı ne olduğu belirsizler Bakanı eleştiriyor
Avatar
n. genç - 3 yıl önce
lys de binlerce öğrenci sıfır alıyor. bu da paralelin işi.
Avatar
TURK - 3 yıl önce
mi̇lleti̇ yeri̇nden eden ne parelel nede seni̇n si̇stemi̇n veki̇lleri̇ne sor yaptiklari oynamalari yani̇ atamalari