banner461
banner195

NEHÜ Azerbaycan’da Düzenlenen ‘KÜNİB 2016 Eğitim Fuarı’nda Tanıtıldı

NEHÜ Azerbaycan’da Düzenlenen ‘KÜNİB 2016 Eğitim Fuarı’nda Tanıtıldı
20 Nisan 2016 Çarşamba 14:36

banner143
banner134

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB)’in Azerbaycan’ın Bakü şehrinde düzenlenen ‘KÜNİB 2016 Eğitim Fuarı’nda tanıtıldı.
Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, beraberinde Üniversitemiz Genel Koordinatörü Doç. Dr. Tuncay Bülbül ve Uluslararası İlişkiler Ofisi personellerinden Uzm. Sema Bilgin Tataroğlu ile birlikte KÜNİB tarafından 16-17 Nisan 2016 tarihlerinde Azerbaycan’ın Bakü şehrinde düzenlen  ‘KÜNİB 2016 Eğitim Fuarına’ katıldı.
Türkiye, Azerbaycan, KKTC ve ABD'den bir çok üniversitenin yer aldığı fuarın açılışı; KÜNİB Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği Müsteşarı Meral Barlas, Bakü Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abel Muharremov, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç ve fuara teşrif eden KÜNİB’e üye üniversite Rektörleri ile temsilcilerinin katılımlarıyla yapıldı.
Değişik ülkelerden ulusal ve yerel medya kuruluşlarının  takip ettiği eğitim fuarının açılışının ardından  KÜNİB Başkanı Prof. Dr. Ramazan Korkmaz, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç ve KÜNİB üyesi diğer rektörler basın mensuplarıyla bir araya geldiler. Toplantıda KÜNİB’in ve üniversitelerin başta eğitim olmak üzere bir çok konuda ülkelerin gelişiminde üstlendikleri rollere dikkat çektiler.  
Daha sonra Rektörümüz ve diğer KÜNİB üyesi Rektörler, Bakü Devlet Üniversitesi ile Bakü Asya Üniversitesini ziyaret ederek yapılacak ortak çalışmalar ve projeler hakkında görüş alışverişinde bulundular. Ayrıca gerçekleştirilen ön görüşmelerde, Üniversitemiz ile Hazar Üniversitesi ve Odlar Yurdu Üniversitesi arasında Mevlana Programı kapsamında  anlaşma yapılacak  bölümler belirlendi.
Fuarda Üniversitemiz Standına Büyük İlgi
KÜNİB tarafından düzenlenen ‘KÜNİB 2016 Eğitim Fuarı’nda yer alan Üniversitemiz standı, büyük  ilgi gördü. Standımızı ziyaret eden öğrencilere,  Kapadokya’da yer alan Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde öğrenim görmenin ayrıcalığı belirtilerek, üniversitemiz bölümleri hakkında kendilerine detaylı bilgiler verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.