banner461
banner195

NEHÜ Rektör Adayı Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Beşir Derneğini Ziyaret Etti

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. Mazhar Bağlı , Nevşehir Beşir Derneğini Ziyaret Etti.

NEHÜ Rektör Adayı Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Beşir Derneğini  Ziyaret Etti
19 Ağustos 2016 Cuma 19:07

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektör adayı Prof. Dr.  Mazhar Bağlı, Beşir Derneğini ziyaret etti.

NEHÜ’nün en önemli rektör adayı konumunda bulunan Prof. Dr. Mazhar Bağlı, seçim çalışma hakkında Beşir Derneği yöneticilerine bilgi vererek, NEHÜ’nün geleceği hususunda yapacağı çalışmaları önümüzdeki günlerde duyuracağını belirti.

Rektör Adayı Bağlı , Beşir Derneği Başkanı Taner DÜZGÜN’le ile bir süre sohbet etti. Prof.Dr Mazhar Bağlı, dernek faaliyetlerini yakından takip ettiğini söyledi.

Beşir Derneği Başkanı Taner DÜZGÜN de yaptığı açıklamada Prof. Dr. Mazhar Bağlı'nın, ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek seçim çalışmalarında başarılar diledi.

Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Kimdir ? İşte Özgeçmişi


Mazhar Bağlı, 1965 yılında Şanlıurfa, Halfeti'de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini; Birecik, Nizip, Gaziantep ve Şanlıurfa’da gördü. 1992 Selçuk Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. 1995 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalı’nda Yüksek Lisans derecesini aldı. 1999 Yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Anabilim Dalında “Bilgi Sürecinde Modern Bilincin Mahremiyeti İfşası” adlı tezi ile doktora unvanını aldı.
1993-1999 yılları arasında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. 1999-2011 yılları arasında Dicle Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde görev yapan Bağlı, 1999 yılında yardımcı doçent, 2006 yılında doçent ve 2012 2012 yılında profesör oldu.
Halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesinde Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.
2004 yılında Kanada Toronto Üniversitesi, 2009 yılında da Amerika Birleşik Devletleri Houston Üniversitesi’nde çalışmalarda bulundu. 2’si ortak, toplam 6 adet yayınlanmış eseri ve yurtiçi ve yurt dışında yayınlanmış 50’nin üzerinde makale ve tebliği olan Bağlı, aynı zamanda Töre ve Namus Cinayetleri, Batman’daki Kadın İntiharları, Levirat ve Sororat Tipi evlilikler ile önemli Bölgesel Sorunlarla ilgili bir dizi proje yürütmüştür.
AK Parti MKYK üyesi de olan Bağlı, günlük gazetelere de yazılar yazmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.


Aşağıdaki videoda 9 Temmuz 2016 tarihinde Darbe öncesi  Akit TV  "TAM ZAMANI" programına konuk olan Rektör Adayı Prof. Dr. Mazhar BAĞLI, Nevşehir Hacı Bektaş Üniversitesi'nde yapmak istediklerini anlattı.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.