banner461
banner195

NEHÜ'de ‘100. Yılına Girerken Ermeni Sorunu’ Konulu Panel Düzenlendi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından ‘100.Yılına Girerken Ermeni Sorunu’ konulu panel düzenlendi.

NEHÜ'de  ‘100. Yılına Girerken Ermeni Sorunu’ Konulu Panel Düzenlendi
30 Nisan 2014 Çarşamba 11:52

banner143
banner134

 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü tarafından ‘100.Yılına Girerken Ermeni Sorunu’ konulu panel düzenlendi.

Üniversitemiz Tafana Aşçılık ve İkram Hizmetleri Uygulama Tesisleri Kubbe Altında düzenlenen panele; Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Çetin Pekacar, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zülfikar Durmuş, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem, Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Tahsin Aktaş, üniversitemiz akademik ve idari personeli, öğrenciler ile davetliler katıldı.

Oturum başkanlığını Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Doç. Dr. İlyas Gökhan’ın yaptığı ‘100. Yılına Girerken Ermeni Sorunu’ konulu panele konuşmacı olarak katılan Doç. Dr. Davut Kılıç, ‘1915 Olaylarının 100. Yılında Ermeniler ve Ermeni Kilisesi Üzerinde Bir Değerlendirme’, Yrd. Doç. Dr. Ahmet Oğuz, ‘Ermeni Sorununun Ortaya Çıkışı’ ve Yrd. Doç. Dr. Telli Korkmaz ise ‘Rusya Siyasetinde Ermeniler’ başlığı adı altında katılımcıları bilgilendirdi. 

Yapılan konuşmaların ardından katılımcıların sorularının cevaplandırılması ile devam eden panel, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Çetin Pekacar’ın oturum başkanı ve panelistlere teşekkür belgesi takdimi ile son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.