banner461
banner195

NEHÜ’de Barış Festivali Sportif Etkinliklerle Kutlanacak

Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversite Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü tarafından 2. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Hoşgörü ve Barış Festivali düzenlenecek.

NEHÜ’de Barış Festivali Sportif Etkinliklerle Kutlanacak
29 Eylül 2015 Salı 11:40

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversite Hacı Bektaş Veli Araştırma ve Uygulama Enstitüsü tarafından 2. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Hoşgörü ve Barış Festivali düzenlenecek. Bu Festival kapsamında Üniversite öğrenci, idari ve akademik personelin katılabileceği spor müsabakaları yapılacak.

Spor müsabakaları Üniversite spor merkezinde ve futbol sahasında yapılacak.

Hoşgörü için Pedalla

Kampüs içerisinde bisiklet sürme etkinliği ve yarışması. Bu yarışmaya öğrencilerimiz bireysel olarak başvuru yapıp katılacak. Yarışma Prof. Dr. Filiz Kılıç Yerleşkesi ana giriş kapısından başlayıp, üniversite içerisinde 1 veya 2 tur atıldıktan sonra tamamlanacak.

Gençlik için Tırman

Üniversite spor merkezinde yer alan tırmanma duvarlarında yapılacak. Gerekli malzeme Üniversite tarafından karşılanacak. Bu yarışmaya öğrencilerimiz yine bireysel olarak başvuru yapıp katılacak.

Basketbol Turnuvası

Bu turnuvada öğrencilerin aynı fakülte veya bölümde olma şartı aranmayacak. Dolayısıyla farklı fakültelerden farklı öğrenciler bir araya gelebilecek. Müsabakalar 2x10 dakikalık sürelerde oynanacak.

Minyatür Futbol Turnuvası

Basketbol turnuvasında olduğu gibi, bu turnuvada da öğrencilerin aynı fakülte veya bölümde olma şartı aranmayacak. Müsabakalar büyük futbol sahasında yapılacak.

Voleybol Turnuvası

2 set alanın kazandığı ve toplamda 15 sayı üzerinden oynanacak şekilde planlanmakta.

Müsabakalarda yer almak isteyen takımlar isimlerini spor merkezinde Gökhan Aktaş’a yazdırmaları istendi.

Kayıtlar 2 Ekim 2015 Cuma günü saat 17:30’a kadar yapılacak. Bütün Müsabakalar 5 – 6 – 7 Ekim tarihlerinde yapılacak. Müsabaka programları 03 Ekim Cumartesi günü ilan edilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.