banner461
banner195

NEHÜ’de rektörlük seçimi Temmuz’da

Yükseköğretim Kurulu, 37 üniversitenin rektör adayı belirleme seçim için tarihleri açıkladı.

NEHÜ’de rektörlük seçimi Temmuz’da
16 Mayıs 2016 Pazartesi 13:23

banner143
banner134
Yükseköğretim Kurulu, 37 üniversitenin rektör adayı belirleme seçim için tarihleri açıkladı.
YÖK'ün yaptığı yazılı açıklamada 20 üniversitenin rektör seçimleri için 12 Temmuz olarak belirlerken 17 üniversite için ise 26 Temmuz olarak kararlaştırıldığını açıkladı. YÖK'ten yapılan yazılı açıklamana göre 12 Temmuz'da yapılacak olan rektör seçimlerindeki üniversiteler, Adana Bilim ve Teknoloji, Akdeniz, Atatürk, Ankara, Boğaziçi, Cumhuriyet, Çukurova, Dicle, Dokuz Eylül, Ege, Fırat, Gazi, Gaziantep, İnönü, İstanbul Teknik, Karadeniz Teknik, 19 Mayıs, Orta Doğu Teknik, Trakya ve Yıldız Teknik üniversitesi olacak. Öğretim üyelerinin en az yarısının hazır bulunmaması halinde aday belirleme seçimleri 14 Temmuz'da gerçekleştirilecek. 
15 Temmuz'da YÖK'e bildirilecek olan sonuçların, 18-26 Temmuz tarihlerinde inceleme ile 1 Temmuz'da Cumhurbaşkanlığına sunulacak.
26 Temmuz'da rektörlük seçimi için belirlenen üniversiteler ise Ağrı İbrahim Çeçen, Ardahan, Artvin Çoruh, Bartın, Batman, Bitlis Eren, Çankırı Karatekin, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Karamanoğlu Mehmetbey, Kırklareli, Kilis 7 Aralık, Nevşehir Hacı Bektaş Veli, Osmaniye Korkut Ata, Siirt ve Yalova üniversitelerinde yapılacak. seçimde çoğunluk sağlanmazsa 28 Temmuz'da tekrar gerçekleştirilecek. 
Sonuçlar Yükseköğretim Kuruluna 29 Temmuz'da gönderilecek. Rektör adaylarını inceleme komisyonu çalışması 2-9 Ağustos günleri arasında, Yükseköğretim Genel Kurulunun toplantısı da 10-11 Ağustos günlerinde yapılacak. Sonuçlar 15 Ağustos'ta Cumhurbaşkanlığına bildirilecek.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.