banner461
banner195

NEHÜ’de yarın seçim zamanı

Nevşehir Hacı Bektaş Vali Üniversitesinde rektörlük seçimleri 26 Temmuz 2016 Salı günü yapılıyor.

NEHÜ’de yarın seçim zamanı
25 Temmuz 2016 Pazartesi 13:15

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Vali Üniversitesinde rektörlük seçimleri 26 Temmuz 2016 Salı günü yapılıyor.
2547 sayılı Kanunun 13. maddesi uyarınca ve Rektör Adaylarının Seçimle Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esaslara göre, Üniversitemizde rektör adaylarının seçimle belirlenmesi, 26 Temmuz 2016 Salı günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında Üniversite Kongre ve Kültür Merkezi Karavezir Salonunda (Beyaz Salon) yapılacak.
Rektör Adaylarının Seçimle Belirlenmesine İlişkin Usul ve Esasların Oy Verme İşlemlerine ilişkin 8-a maddesinde, Rektörlük tarafından hazırlanan üniversite öğretim üyeleri listesinde ismi bulunan her öğretim üyesi kendisine imza karşılığı verilen mühürlenmiş pusulaya, bir tek adayın adı ve soyadını yazarak, mühürlenmiş bir zarf içine koyar ve seçim sandığına atar, oylama gizli yapılır, sayım ve döküm ise açık olarak gerçekleştirilir kuralı yer almaktadır.
Bilgilerinizi ve yapılacak seçimin öğretim üyelerinin en az yarısının salonda hazır bulunması ile başlayacağından 26 Temmuz 2016 Salı günü saat: 10:00’da kimliklerinizle birlikte ÜniversiteKongre ve Kültür Merkezi Karavezir Salonunda (Beyaz Salon) hazır bulunmaları istendi.
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi rektör seçimlerine son anda bir değişiklik yaşanmaz ise 6 rektör adayının katılması bekleniyor.
Seçimlerin sonrasında ilk üç sırayı alacak isimler YÖK’e oradan da Cumhurbaşkanlığına bildirilecek. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin yeni rektörünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan atayacak.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.