banner421
banner461
banner195

NEHÜ’ye öğretim üyesi alınacak

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada Üniversite birimlerine Yükseköğretim Kanunu dâhilinde Öğretim Üyesi alınacağı bildirildi.

NEHÜ’ye öğretim üyesi alınacak

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı için yapılan açıklamada ;

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğünden:


Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi hükümleri dahilinde Öğretim Üyesi alınacaktır.
Başvurular ilanın Resmi Gazete'de yayın tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür.
Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23. maddesi ile "Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi"nde öngörülen puanları sağlamış olmaları şartıyla;
Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları bölüm ve anabilim dalı ile yabancı dilini belirten dilekçelerine, özgeçmiş, 2 (iki) adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, yayın listesi, başvurdukları anabilim dalında yapmış oldukları doktora belgesi (yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması) ve yabancı dil başarı belgesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlığına, şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.
Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.
Yardımcı Doçent kadrosuna; Profesör ve Doçentler müracaat edemezler.
Duyurulur.
BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET AÇIKLAMA
Fen Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri ve Edebiyatları Japon Dili ve Edebiyatı Yrd. Doç. 3 1 Meiji Dönemi Japon Edebiyatı üzerine çalışmaları olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe Sistematik Felsefe ve Mantık Yrd. Doç. 3 1 Leibniz ve çağdaş doğruluk kuramları konularında çalışmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Coğrafya Yrd. Doç. 5 1 Göç, diaspora mekanları ve ulusaşırı mekanlar, mekan ve aidiyet konularında çalışma yapmış olmak.
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Yrd. Doç. 3 1 GPS hassas nokta konumlama doğruluğunu artırmak için modelleme stratejileri geliştirme konularında çalışma yapmış olmak.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.