banner461
banner195

Nevşehir, 2015-2016 eğitim öğretim yılını değerlendirdi

Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Eğitim Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte, 2015-2016- eğitim öğretim yılının genel bir değerlendirilmesini yaptı.

Nevşehir, 2015-2016 eğitim öğretim yılını değerlendirdi
27 Haziran 2016 Pazartesi 23:05

banner143
banner134
Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat Demir’in il genelindeki resmi okul ve kurum müdürleri ile yaptığı toplantıda, 2015-2016- eğitim öğretim yılının genel bir değerlendirilmesi yapıldı.

Avni İncekara Fen Lisesi´nde yapılan toplantıya merkez ilçe ve diğer ilçelerde görev yapmakta olan resmi okul ve kurumların müdürleri katıldı.

İl Müdürü Murat Demir bu toplantı vasıtası ile il genelinde görev yapan okul ve kurum müdürleri ile bir araya geldi ve tanışma fırsatı buldu. Demir, eğitimin bir gönül işi olduğunu, okul ve kurumlarda birlik ve beraberliğin, istişarenin, personel, öğrenci ve veliye değer vermenin, ekip ruhu oluşturmanın eğitimin seviyesinin yükselmesinde etkisinin büyük olduğunu belirtti.

Tüm okulların işlemlerini 15 Ağustosa kadar sonlandırmasını isteyen Demir, gelecek yıl yapılacak iş ve işlemlerin şimdiden planlamaya başlanması gerektiğini vurguladı. Demir, eğitim öğretimin seviyesinin yükseltilmesi için planlı programlı çalışmanın önemi üzerinde durdu.

Toplantının yılsonuna denk gelmesi sebebi ile de 2015-2016- eğitim öğretim yılının genel bir değerlendirilmesi yapıldı. Nevşehir’in TEOG ve YGS sınavlarındaki Türkiye ortalamasına göre durumu üzerinde duruldu.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.