banner461
banner195

Nevşehir 4 Bölgeye Acil 4 Okul Lazım

Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Nevşehir il merkezinde acilen 4 ayrı bölgede 4 okula ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.

Nevşehir 4 Bölgeye Acil 4 Okul Lazım
02 Haziran 2014 Pazartesi 17:07

banner143
banner134

 4 Bölgeye Acil 4 Okul Lazım

NEVŞEHİR(MHA) Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, Nevşehir il merkezinde acilen 4 ayrı bölgede 4 okula ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi.

İl Merkezindeki okullaşma yapısına bakıldığında ve semt semt okul ihtiyaçlarını gözden geçirildiğinde il merkezindeki 4 noktanın öne çıktığına değinen Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, EROS bölgesindeki okulların nasıl değerlendirileceği konusuna da bir an önce açıklık getirilmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Uğur, “İlimizin eğitim konusundaki ihtiyaçlarını bizden başka kimse dile getirmiyor. Nevşehir’de 4 bölgeye 4 acil okul lazım. 2. Etap TOKİ’deki 30 Ağustos ve İstiklal Okullarının binası yetmiyor. Oraya acil bir okul yapılması gerek. Yine Yeniçeşme, Damat İbrahimpaşa ve Güzelyurt bölgesinde yeni bir okulun yapılması elzem. İmam Hatip Ortaokulu ile ilgili ciddi sorunlar var. Öte yandan ERAS bölgesinde ciddi bir okullaşma sorunu bulunuyor. Oradaki okul binalarının nasıl değerlendirileceği konusunda belirsizlik sürüyor. Bu konuda herkes üzerine düşen görevi üstlenmeli” diye konuştu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
öğretmen - 4 yıl önce
bu devirde şehir merkezine kümes kadar okul yaparsanız bu sıkıntı çözülmez. bir şehir merkezine yapılacak okulun en az 24 derslikli olması gerekir ki ihtiyacı çözsün. yoksa 75. yıl, mihriban emin ve erastaki gibi küçük okullar yaparsanız gecekomdu gibi yanına ekleme yapmak zorunda kalırsınız biraz vizyon sahibi olmak gerekiyor.
Avatar
salandali - 4 yıl önce
Erastaki okullar kumes gibi degil 24 derslikli diger taraftan sayin ugur erastaki okullarin kullanim sekli belli oldu mudur bile atandi tabelalar asildi bilmiyor olmaniza sasirdim.
Avatar
Bu başkan Uyuyor mu? - 4 yıl önce
oda sendikacılığı böyle olsa gerek eras bölgesindeki okulların kurucu müdürleri atandı. adamlar harıl harıl okullarını hazırlıyor. okullar belli oldu. uyuma başkan
Avatar
ters köşe - 4 yıl önce
cumhuriyet döneminde yapılan okulllara verilen isimlere bakarmısınız... çok komikler ya...