banner461
banner195

Nevşehir'de Güzel Sanatlar Lisesi'ne Kayıtlar Devam Ediyor

Nevşehir Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesi 2017-2018 Eğitim - Öğretim Yılı İçin Ön Kayıtlar başladı.

09 Haziran 2017 Cuma 19:49

banner143
banner134
Nevşehir Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesi 2017-2018 Eğitim - Öğretim Yılı İçin Ön Kayıtlar Başladı.
 
2016-2017 Eğitim - öğretim yılında açılan Nevşehir Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesi 2017-2018 Öğretim yılı ön kayıtlarına başlamıştır. Ön kayıtlar 23 Haziran’a kadar devam edecektir. Ön kayıtlar bizzat veli eşliğinde okula gelinip yapılabileceği gibi posta yoluyla da yapılabilecektir.Postadaki gecikmeler nedeniyle zamanında ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.
 
Ön Kayıt Başvuru Şartları ve Okul Kontenjan Durumu
 
Bu sınava 2016-2017 eğitim-öğretim yılında8.sınıfı bitiren (İmam Hatip Ortaokulları ve 9.sınıfta sınıf tekrarı yapan öğrenciler dedahil olmak üzere)  ortaokul öğrencileri başvuruda bulunabileceklerdir.

Öğrenciler “Müzik” ve“Resim”bölümlerinden yalnızca birine kayıt olmak için başvuruda bulunabileceklerdir. Bölümler 30 mevcutlu birer şubeden oluşmaktadır.
 
 
Yetenek Sınavının Detayları
 
Yetenek sınavları, ön kayıt sonrasında,  3-7 Temmuz 2017  tarihleri arasında, oluşturulacak komisyonlar marifetiyle tek aşamalı olarak okul binasında yapılacaktır. .Yetenek sınavında 50 puandan aşağı puana sahip öğrenciler başarısız sayılıp değerlendirmeye alınmayacaktır. Yetenek sınavında 50 puan ve üzeri alan öğrencilerin yetenek sınavı puanının % 70’i ileortaöğretime geçiş puanının% 30’u(yüzlük sisteme dönüştürülerek) alınarak 100 tam puan üzerinden değerlendirme yapılarak başarı sıralaması belirlenecektir.
 
Sonuçların Duyurulması
 
Yetenek sınavı sonucunda kesin kayıt hakkını kazanan öğrenciler sınavın yapıldığı günün mesai bitimi sonrası, asil ve yedek liste olarak okuldan ve okul internet sayfasından öğrencilere duyurulacaktır.
 
Kayıt
Öğrencilerin kayıtları 10-14 Temmuz 2017 tarihleri arasında e-Okul sistemi üzerinden yapılacaktır.
 
Açık Kontenjan
Kayıtlar sonucunda açık kontenjan bulunması durumunda ; yedek listeden puan sırasına göre açık kontenjan kadar kesin kayıt yaptırmaya hak kazananlar tespit edilerek 17 Temmuz 2017 tarihinde okulda ve okulun internet sayfasında ilan edilerek ayrıca öğrenci velilerine bildirilecektir.
 
Önemli Not : Bu okullara kayıt yaptıranlardan; tercihleri doğrultusunda farklı bir tür okula yerleşen öğrenciler, Güzel Sanatlar Lisesi, Spor Lisesi ile Klasik Sanatlar ve Musiki ,Görsel Sanatlar ve Spor programı/projesi uygulayan Anadolu İmam Hatip Liselerindeki kayıt hakkından vazgeçmiş sayılacaktır.
 
ÖN KAYIT BAŞVURUSU İÇİN İSTENEN BELGELER
 
1- Not durumu belgesi (Ek 1) ( Öğrenim gördüğü  8.sınıfı okuduğu  okuldan alınacaktır.)
2- Başvuru dilekçesi (Ek 3)  (Okulda doldurulabilir veya İnternet sitemizden indirilebilir)
    3- 1 adet fotoğraf ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 
Okul Adresi: Nevşehir 2000 Evler Toki Şehit Demet Sezen Güzel Sanatlar Lisesi(Toki Kız Meslek Lisesi 3.Kat)
 
Okul Telefon 0 384 215 4605           
Web Adres: http://nevsehirguzelsanatlar.meb.k12.tr

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.