banner461

Nevşehir de H. Avni İncekara Fen Lisesinin Ayrıcalığı

Türkiye’de bir ilke imza atan Hüseyin Avni İncekara Fen Lisesi, 200 öğrencinin barındığı yurt binasında yeşil çatı projesini gerçekleştirdi.

banner503
Nevşehir de H. Avni İncekara  Fen Lisesinin Ayrıcalığı
10 Temmuz 2014 Perşembe 19:16

banner143
banner134

 Fen Lisesinin Ayrıcalığı
NEVŞEHİR(MHA) Kendi enerjisini üreten yurt binası ileriki yıllarda kamu ve resmi kuruluşlara örnek teşkil edecek.
Türkiye’de bir ilke imza atan Hüseyin Avni İncekara Fen Lisesi, 200 öğrencinin barındığı yurt binasında yeşil çatı projesini gerçekleştirdi. Okulun yurt binasının çatısı hem bitki yetişiyor, hem de enerji üretiyor. Güneş ışınlarını elektrik enerjisine çeviren fotovoltaik panel ve yeşil çatı, Türkiye’de bir kamu binasında ilk kez uygulandı.
H.Avni İncekara Fen Lisesi yurt binasında uygulanan sistemle, çevreci özellikler taşıyan yeşil çatı teknolojisiyle çatıda canlı bitkiler yetiştirilirken, 13,5 kw’lık kurulu güce sahip fotovoltaik güneş panelleriyle elektrik üretiliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ismini vermek istemeyen - 6 yıl önce
sırf fen lisesi diye bu kadar da haksızlık olmaz ki.anadoluların eksiği ne zeka mı.allah ın verdiği zekanın ölçümü olmaz...
Avatar
... - 6 yıl önce
sayın incekara ailesi tam 4 yıl önce üniversitede kendi adlarının verildiği sağlık meslek yüksekokulu için bina sözü vermişlerdi. bu sözü tutarlarsa sevap işlerler. hani tam 4 yıl olmuş.