banner461

Nevşehir'de İlköğretim Haftası Kutlandı...

2020-2021 eğitim öğretim yılının başlaması münasebetiyle öğrencilerimiz Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir'i ziyaret etti.

banner503
Nevşehir'de İlköğretim Haftası Kutlandı...
15 Eylül 2020 Salı 18:09

banner143
banner134

Öğrencilerimiz Milli Eğitim Müdürü Murat Demir ile birlikte Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel'i makamında ziyaret ederek günün anısına kendilerine çiçek takdim ettiler. 

2020-2021 eğitim öğretim yılının başlaması münasebetiyle Nevşehir Valiliği tören alanında çelenk sunumu yapıldı. 

Törene, Vali Yardımcısı Sayın Kağan Mekan Çeviren, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının ardından İlköğretim Haftası kutlamaları da başladı. Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Hükümet Konağı önünde düzenlediği tören fiziksel mesafe kuralına uyularak yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

Törende konuşan Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, "tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan bir korona virüs salgınıyla karşı karşıya olduğumuz bu süreçte eğitim camiasından da kayıplar verdik. Öncelikle salgın nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımız için baş sağlığı diliyorum. Salgınla mücadelemiz devam ederken eğitim camiası olarak herkesin görevinin başında olduğunu ve kurumlarımızda gerekli tedbirlerin alındığını bilmenizi istiyorum. 

Geleceğin teminatı olan çocukların ve gençlerin bu durumdan fazla etkilenmemesi adına tüm önlemler alındı ve yeni eğitim-öğretim yılının planlaması yapıldı. Bizler her ne olursa olsun güçlüklere karşı savaşabileceğimizin bilincindeyiz ve bu bilinçle yeni eğitim-öğretim yılına başlıyoruz. İlköğretim haftası: çağdaş eğitimin gerçeklerinin konuşulduğu, ilköğretimin, okuma- yazmanın öneminin, kişiye ve topluma sağladığı yararlarının anlatıldığı bir haftadır. Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, İlköğretim meselesi demek: Vatan, millet, bayrak meselesi demektir. İlköğretim meselesi, bir millet için bağımsızlık ve var olma meselesidir. Bu anlamlı sözlerin idrakiyle, içinde bulunduğumuz sorunların ancak eğitimle çözüleceğine ve ülkemizin aydınlık mutlu yarınlara ancak eğitimle şahlanacağına inancımız tamdır. 

Tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anarken tüm öğrenci öğretmen ve vatandaşlarımızın İlköğretim Haftasını kutlar, hasta öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar dilerim. Sağlıklı, iyi yetişmiş nesillerle milletçe huzur ve barış içerisinde nice öğretim yıllarında buluşmak temennisiyle, İlköğretim Haftamız kutlu olsun" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.