banner461
banner195

Nevşehir de Okul Kantinleri Denetleniyor

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığınca ortaklaşa yürütülmekte olan “Beslenme Dostu Okul Programı” kapsamında ilimizde Beslenme Dostu Okul Sertifikası almak için müracaat eden okulların belirlenen kriterler doğrultusunda; Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğünden görevlendirilen ilgili personellerce oluşturulan Denetim Ekibince denetim faaliyetlerine başlandı.

Nevşehir de Okul Kantinleri Denetleniyor
04 Nisan 2014 Cuma 17:38

banner143
banner134

 Okul Kantinleri Denetleniyor

NEVŞEHİR(MHA) Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığınca ortaklaşa yürütülmekte olan “Beslenme Dostu Okul Programı” kapsamında ilimizde Beslenme Dostu Okul Sertifikası almak için müracaat eden okulların belirlenen kriterler doğrultusunda;  Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğünden görevlendirilen ilgili personellerce oluşturulan Denetim Ekibince denetim faaliyetlerine başlandı.

Bu kapsamda gerekli şartları ve kriterleri yerine getiren ve denetimleri tamamlanan okulların başvuruları ve ilgili formları incelenmek ve “Beslenme Dostu Okul  Sertifikası” düzenlenmek üzere Sağlık Bakanlığına gönderilecek.

Beslenme Dostu Okul Sertifika çalışmaları rutin olarak sürdürülecek olup, bu konuda müracaat eden tüm okulların denetim ve sertifikalandırma çalışmaları bir plan dahilinde devam ettirilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.