banner461

Nevşehir'de "Toprak Dede" anısına 100 fidan dikildi

Nevşehir'de Tema Vakfı Kurucusu "Toprak Dede" Hayrettin Karaca Anısına 100 Fidan Dikildi.

Nevşehir'de "Toprak Dede" anısına 100 fidan dikildi
23 Ocak 2020 Perşembe 23:11

banner143
banner134

Nevşehir Karapınar İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Karapınar'da öğrenciler 97 yaşında hayatını kaybeden TEMA Vakfı'nın kurucusu Hayrettin Karaca anısına fidan dikti.

Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hayatını kaybeden TEMA Vakfı'nın kurucusu ve onursal başkanı Hayrettin Karaca anısına fidan dikme etkinliği düzenlendi. Acıgöl ilçesi Karapınar Beldesinde Karapınar İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin katılımı ile 100 fidan toprakla buluşturuldu. Fidan dikimine öğrencilerle birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Murat DEMİR, Karapınar Belediye Başkanı Yasin GÜNEŞ, Acıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Uğur ÇATKILI, Acıgöl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Murat ÇAKAR, Şube Müdürü Ramazan BIYIKLIOĞLU ve Yusuf AYDOĞMUŞ, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Hayrettin Karaca'nın ülkesine kendisini adayan bir isim olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürümüz Murat DEMİR, "Hayrettin Karaca kurmuş olduğu TEMA Vakfı ile ülkemizin yeşillenmesi ve ağaçlandırmasında toprağın korunması konusunda çok büyük çaba ve gayret sarf ettiğini belirterek bugün 81 ilde 100'er fidanı Toprak Dede anısına toprakla buluşturduklarını belirterek, Hayrettin Karaca'ya Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı dilediğini söyledi.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir açıklamasında; "Toprak Dede, TEMA Vakfı kurucusu Hayrettin Karaca anısına 81 ilde başlatılan fidan dikim törenine Acıgöl ilçemizin Karapınar Beldesi Belediye Başkanımız Yasın Güneş, İlçe Müdürümüz, Okul Müdürlerimiz ve İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerimiz ile birlikte katıldık. Karapınar Bld. Başkanımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyor, Toprak Dede Hayrettin Karaca'ya da Allah'tan rahmet diliyoruz." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.