banner461
banner195

Nevşehir Eğitiminde Kaygı Verici Gelişme

Nevşehir’de yapılan son değerlendirmelerin ardından norm kadro fazlası öğretmen sayısının büyük bir oranda artması eğitimcileri endişelendiriyor.

Nevşehir Eğitiminde Kaygı Verici Gelişme
22 Temmuz 2014 Salı 18:23

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de yapılan son değerlendirmelerin ardından norm kadro fazlası öğretmen sayısının büyük bir oranda artması eğitimcileri endişelendiriyor.

Bir ara 80’e kadar düşen ilimizdeki norm kadro fazlası öğretmen sayısının son değerlendirmelere göre 279’a çıkmasını kaygı verici bulduklarını dile getiren Türk Eğitim-Sen Nevşehir Şube Başkanı Mustafa Uğur, “ Yeni Eğitim sisteminin uygulamaya geçmesinden bu tarafa bir türlü dikiş tutmayan  Norm Fazlası öğretmenlik  azalacağı yerde sürekli artmakta. Milli Eğitim Bakanlığı tüm illere olduğu gibi Nevşehir İlinde de norm güncelleme işlemleri gerçekleştirmişti. Öğretmen Norm güncellemelerinin en son halini yayınlayan Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 279 öğretmenin Norm Fazlası olduğunu açıklamıştır. Bir ara 80 sayısına kadar düşen Norm Fazlası öğretmen sayısının yeniden yükselişe geçerek 279 sayısına yükselmesi eğitimci adına kaygı verici bir gelişmedir. Norm fazlası öğretmenlerin büyük bir çoğunluğu Teknik okullar (Liselerde) olduğu gözlenirken, diğer norm fazlası öğretmenler ise il geneli ortaokullarda olduğu görülmektedir. Bu sistem ve sürekli değişiklik ile Norm Fazlası öğretmenlerin eritilemeyeceği nerede ise kesinleşmiş gözükürken, Milli Eğitim Bakanlığının dümensiz gemi misali eğitimim nereye götürdüğü bilinmemektedir. Her yaptığı uygulama ile eğitimcileri perişan eden, mağdur eden Milli Eğitim Bakanlığı şu an itibari ile Ülke eğitimini  resmen kaosa sürüklemektedir” değerlendirmelerinde bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hasan - 4 yıl önce
yalancı çobana döndün kimse inanmlyooooooooo