banner461
banner195

Nevşehir Gönüllü Eğitimciler Derneği NEVGEDER kuruldu.

İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER), gönüllüsü öğretmenler tarafından Nevşehir de İGEDER’in paydaşı olan Nevşehir Gönüllü Eğitimciler Derneği NEVGEDER kuruldu.

Nevşehir Gönüllü Eğitimciler Derneği NEVGEDER kuruldu.
09 Mayıs 2014 Cuma 16:22

banner143
banner134

 Nevşehir Gönüllü Eğitimciler Derneği NEVGEDER kuruldu.

İstanbul Gönüllü Eğitimciler Derneği (İGEDER), gönüllüsü öğretmenler tarafından Nevşehir de İGEDER’in paydaşı olan Nevşehir Gönüllü Eğitimciler Derneği NEVGEDER kuruldu. Nevşehir Gönüllü Eğitimciler Derneği yönetim kurulu adına açıklama yapan dernek başkanı Serhat ULUER derneğin amaçlarını şöyle açıkladı.

Eğitimde gönül birliği sloganı ile kurduğumuz dernekte hedefimiz;
Bir tek çocuğumuz yollarda kalmasın diye,
Bir tek çocuğumuz ıskartaya çıkmasın diye,
Bir tek çocuğumuzun gelecek umudu sönmesin diye,
kuruluş bildirgemize aldığımız bu spot cümlelerden anlaşılacağı üzere, insan israfı önlensin diye yola çıkmış bir sivil toplum örgütüyüz. Derneğimiz ülke genelinde aynı felsefeyle yola çıkan paydaş sivil toplum kuruluşları ile ortak çalışmalar yürütecektir. 

Nevgeder’in çalışma alanı 800 bin personeli 17.milyonu aşan öğrenci potansiyeli ile adeta dev bir yapı olan milli eğitim camiasına ve ülke eğitim sistemine gönüllü olarak bir ışık tutmak ve niteliği artırma sürecine sağduyulu olarak katkı sağlamaktır. Bu amaçla da eğitim adına yapılması gereken ulusal veya uluslararası faaliyetleri imkanlar ölçüsünde organize etmeye çalışmaktır.

Nevgeder Başkanı Serhat Uluer,Bilimsel ve mesleki bir hizmet anlayışını benimsemek ve yaymak, eğitimin insani ve millî bir görev olduğu bilincini taşımak, özveri ve diğergâmlığın gerekliliğine inanmak ve inandırmak, millî ve manevi değerlerin gelişimine katkı sağlamak, önyargıdan uzak demokratik bir anlayışa sahip olmak ve insanlığın evrensel değerlerinin gelişimine katkı sağlama ilkeleri ile yola çıkan NEVGEDER bütün bunları gerçekleştirmede kilit öneme sahip olan öğretmen merkezli çalışmalar yapacağını ifade etti

Nevgeder öğretmeni merkeze alan çalışmalarıyla eğitim öğretimin ve öğretmenin niteliğini artırmak için anketler, zirveler, çalıştaylar vb. yollarla Nevşehirli eğitimcilerin gözüyle ayrıca paydaşları vasıtasıyla ülke genelinde çalışmalar yürütecektir.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.