banner461
banner195

Nevşehir H. B. Veli Üniversitesi Geleneksel Aşure Günü Etkinliği Düzenlendi

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu (ÜSET) tarafından ‘Aşure Günü Etkinliği’nin ikincisi düzenlendi.

 Nevşehir H. B. Veli Üniversitesi Geleneksel Aşure Günü Etkinliği Düzenlendi
16 Kasım 2013 Cumartesi 11:47

banner143
Geleneksel Aşure Günü Etkinliği Düzenlendi
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu (ÜSET) tarafından ‘Aşure Günü Etkinliği’nin ikincisi düzenlendi.

Üniversitemiz Tafana Sosyal Tesis Binasında gerçekleştirilen etkinliğe; Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Çetin Pekacar, Prof. Dr. İsmail Bekçi, Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Tuncay Bülbül, üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Aşure Günü Etkinliğine katılan herkese teşekkür eden ÜSET Müdürü Doç. Dr. Tuncay Bülbül, “Bu yıl ikincisini düzenlenmiş olduğumuz ve geleneksel hale getirdiğimiz etkinliğimize katılımızdan dolayı teşekkür ederim. Aşure, farklılıkların bir araya gelerek oluşturduğu leziz, tatlı bir yiyecek. Ben de her günümüzün aşure tadında geçmesini temenni ediyorum’ diye konuştu.

Muharrem ayının önemine değinen Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, bu ayda yapılan ibadetlerin kabul olmasını ve yapılan her aşurenin birlik ve beraberliğimizi güçlendiren unsurlar olması temennisinde bulundu. Rektörümüz “Yapılan ve dağıtılan her aşureyi,  bizleri birbirimize bağlayan bir unsur olarak değerlendiriyorum. Aşurenin içerisinde birbirinden farklı pek çok yiyecek var. Bu yiyecekler, bir araya geldiğinde olağanüstü bir tatlı ve karışım meydana geliyor. Bu mübarek günde bütün insanların,  bir arada barış ve huzur içerisinde el ele vererek daha başarılı, daha huzurlu ve güvenli yarınlara birlikte bakmaları temennisinde bulunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından ÜSET öğrenci ve öğretim üyeleri tarafından hazırlanan ‘Muharrem Ayı’ adlı şiir, değiş ve nefes dinletileri katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Etkinlik sonunda Rektörümüz Prof. Dr. Filiz Kılıç, ÜSET İkram Hizmetleri 2. Sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan aşurelerden davetlilere ikram etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Gurbetin Ali'nin oğlu - 5 yıl önce
Şöyle bir yerlerin, bir makamların arkasına sığınmadan meydanlarda aşûre dağıtsanız da millet ile üniversiteyi kaynaştırsanız ne olurdu?