banner461
banner195

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi darbe girişimini kınadı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğü, darbe girişimi ile ilgili kınama mesajı yayımladı

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi darbe girişimini kınadı
16 Temmuz 2016 Cumartesi 21:20

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Senatosu "Demokrasimize karşı yapılan hain saldırıyı kınama" mesajı yayımladı.

T.C.
NEVŞEHİR HACI BEKTAŞ VELİ ÜNİVERSİTESİ
SENATO KARARI
 
Karar Tarihi: 16.07.2016                                                                                                                     Toplantı Sayısı:13
15.07.2016 tarihinde demokrasimize karşı yapılan hain saldırıyı kınama mesajı.
2016.13.68. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde demokrasimize karşı yapılan hain saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz.
Bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti, devleti ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Yüce milletimiz, kendisine ve iradesini temsil eden yüce Meclise yapılan bu hain darbe girişimine karşı gerekli hassasiyeti göstererek bu tür demokrasi dışı davranışlara asla izin vermeyeceğini ispatlamıştır. Üniversite olarak gücünü milletten ve yasalardan almayan tüm illegal oluşumların karşısında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi kurulduğu günden bu yana her türlü bölücü, yıkıcı ve paralel yapılanmaların üniversitemizde yuvalanmasına izin vermedi, bundan sonra da izin vermeyecektir.
İnanıyoruz ki ülkemiz, milleti ve devletiyle omuz omuza bu badirelerden her zaman başarıyla çıkacaktır. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Senatosu olarak bu hain darbe girişimi esnasında şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.