banner461
banner195

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin İlk ‘San-Tez Projesi’ Kabul Edildi

Sanayi- üniversite işbirliğine büyük önem veren Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, bir ilke daha imza attı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Tezleri Programı (SAN-TEZ) kapsamında Üniversitenin ilk projesi kabul edildi.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin İlk ‘San-Tez Projesi’ Kabul Edildi
02 Şubat 2015 Pazartesi 15:16

banner143
banner134

Sanayi- üniversite işbirliğine büyük önem veren Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, bir ilke daha imza attı. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Tezleri Programı (SAN-TEZ) kapsamında Üniversitemizin ilk projesi kabul edildi. 

Üniversitemiz Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Bülent Kurt (Yürütücü) ve Yrd. Doç. Dr. Cemal Çarboğa tarafından hazırlanan ‘Nano Bor Karbür (B4C) Partikülü Üretimi’ başlıklı ve 0844.STZ.2014 numaralı proje, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenmeye uygun görüldü.  24 ay süreli, 278.000 TL bütçeli proje, Acıgöl Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Bor-optik Mühendislik Ar-Ge İmalat ve Ticaret A.Ş. ile birlikte gerçekleştirilecek. 

Sanayicilerimizin Ar-Ge’ye dayalı ihtiyaçlarının, üniversite-sanayi işbirliği kapsamında çözüme kavuşturulması amacını taşıyan bu proje, üniversitemizin ve ilimizin ilk SAN-TEZ projesi olma özelliğini taşıyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Avanoslu - 3 yıl önce
tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim