banner461
banner195

Nevşehir HBV Üniversitesi Yetenek Sınavıyla 55 Öğrenci Alacak

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Ve Spor Eğitimi Bölümü 2016 – 2017 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı  Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü’ne 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı için Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci kabul edilecek. 

Nevşehir HBV Üniversitesi Yetenek Sınavıyla 55 Öğrenci Alacak
15 Temmuz 2016 Cuma 13:56

banner143
banner134
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi Ve Spor Eğitimi Bölümü 2016 – 2017 Eğitim-Öğretim Yılı Özel Yetenek Sınavı 
Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü’ne 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı için Özel Yetenek Sınavı Ön Kayıtları Başlıyor.


Ön Kayıt Yeri ve Tarihi
Yer: Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Prof. Dr. Filiz KILIÇ Yerleşkesi, Spor Merkezi
Tarih: 15-16-17-18 Ağustos 2016
Sınav Yeri ve Tarihi
Yer: Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Prof. Dr. Filiz KILIÇ Yerleşkesi, Spor Merkezi
Tarih: 22-23-24-25 Ağustos 2016 
 
 
Bölüm
Milli Sporcular Diğer Adaylar  
 
Toplam
 
Olimpik
Olimpik Olmayan  
Kadın
 
Erkek
Yabancı Uyruklu
Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi 6 2 21 21  
5

 
55

Başvuru Koşulları
Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Bölümü Özel Yetenek Sınavı’na; Liselerin spor alan/kol bölümlerinden mezun olan adaylardan ve milli sporculardan; YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinin birinden en az 160,000 puan alan T.C. vatandaşları, Liselerin diğer alan/kol bölümlerinden mezun olan adaylardan; YGS-1, YGS-2, YGS-3, YGS-4, YGS-5 ve YGS-6 puan türlerinin birinden en az 180,000 puan alan T.C. vatandaşları ve, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından kabul edilen minimum başvuru şartını yerine getiren yabancı uyruklu adaylar kabul edilir. 
Ön Kayıt Sırasında Gerekli Belgeler; 2016 YGS Sonuç Belgesi, Sınava başvuran yabancı uyruklu adaylardan, Türkiye’de yükseköğrenim görmek için girdikleri sınavın puanını gösterir belgenin aslı ve bir adet fotokopisi (Yabancı uyruklu adayların, Nevşehir Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Yönergesi’ne uygun şartları taşımaları gerekmektedir. Detaylı bilgi için; http://www.nevsehir.edu.tr/tr/ogrnc-yonetmelikyonerge). Ön Kayıt Formu (Ön kayıt sırasında verilecektir), Son 6 ay içerisinde çekilmiş üç adet 4.5 x 6 cm boyutlarında vesikalık ya da biyometrik fotoğraf, Fotoğraflı Nüfus Hüviyet Cüzdanı ve bir adet fotokopisi (Yabancı Uyruklular hariç), Mezuniyet belgesi ya da diplomanın aslı ve fotokopisi (Belge veya diploma üzerinde alan/kol/bölüm yazılı olmalıdır. Halen bir üniversitede öğrenci olan adaylar, üniversitelerinin öğrenci işlerinden alacakları öğrenci belgesi ile sınava başvuru yapabileceklerdir. Mezuniyet için sorumluluk sınavına girmesi gereken adaylar bu durumlarını belgeledikleri takdirde ön kayıt yaptırabilirler.), Sağlık sorunu olmadığına ilişkin dilekçe (Ön kayıt sırasında verilecektir), Yüksek şiddetli aktivite içeren bu sınava girmesinde sağlık açısından bir sakınca olmadığına ilişkin doktor raporu (Ön kayıt esnasında istenilen doktor raporu aile sağlığı merkezlerinden alınabilir), “yüksek şiddetli fiziksel aktivitelere katılmasında sakınca yoktur” ibaresi olmalıdır (Doktor’un ismi, diploma numarası ve imzası yer almalıdır)*, Varsa, olimpik ve/veya olimpik olmayan spor dallarından birinde spor özgeçmişini gösterir belge/belgeleri (Özerk federasyonlar için ilgili federasyon yetkilisi tarafından, özerk olmayan federasyonlar için Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden onaylı), Milli sporcular (Yabancı Uyruklular hariç) için ilgili federasyon ya da Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden alınmış Millilik belgesinin aslı ve fotokopisi (Özerk federasyonlar için federasyon yetkilisi tarafından, özerk olmayan federasyonlar için Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden onaylı), Sınav kurs bedeli 50 TL. (Kursa katılacak olanlar ödeyecektir).


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.