banner461
banner195

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü'nden 15 Temmuz mesajı

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü'nden 15 Temmuz mesajı
13 Temmuz 2018 Cuma 19:33

banner143
banner134

15 Temmuz 2016 tarihinde hain FETÖ terör örgütü tarafından Türkiye Cumhuriyeti devletine yönelik haince bir girişimde bulunulmaya çalışıldığı ve bu süreçte aziz Türk milletinin kahramanca direnişiyle darbeyi bertaraf ettiği ikinci anma yıldönümündeyiz. Devletin uçakları, tankları ve silahları ile milleti vatansız, bayraksız, devletsiz bırakma niyetiyle yapılan bu girişim milletin iradesi ve tüm kurumlarıyla devletin kararlılığı karşısında başarısız olmuştur.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısıyla sokaklara çıkan, kışlaların önüne yığılan ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin önünde nöbete tutan, vatan ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde gören vatanımızın kahraman evlatları meydanlara dökülerek hainlerin kurşunlarına kendilerini siper edip vatan topraklarını kanlarıyla suladılar. 15 Temmuz gecesinde milletimiz vatanını, milletini savunmak üzere tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ilkeleri etrafında birleşerek halkın gücünün üstünde bir güç olmadığını tüm dünyaya göstermiş ve tarihin en büyük demokrasi dersini vermiştir.

Şanlı bir direniş olarak tarihe geçen bu mücadelede, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazarak canlarını feda eden şehitleri hatırlamak ve hatırlanmalarını sağlamak millî, dini ve insani görevimizdir.

Bu duygularla 15 Temmuz‘da canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Murat DEMİR
İl Milli Eğitim Müdürü


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.